Četvrtfinale je blizu: Sitiju dva, Realu gol prednosti!

Champions League 24. feb 202120:44 > 22:59 11 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Borusiju Mehengladbah u Budimpešti u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona sa 2:0. Duel Atalante i Real Madrida u Bergamu pripao je gostima rezultatom 1:0.

Siti je na rutinski način došao do 19. uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima i jednom nogom zakoračio u četvrtfinale, ćime bi ponovio najbolji rezultat u LŠ pod Pepom Gvardiolom.

Iako nisu briljirali, Građani su dominrali terenom od prvog do poslednjeg minuta. Dozvolili su rivalu samo jedan šut, i to u dubokoj nadoknadi vremena, a svoje dve prilike su iskoristili da upišu pobedu.

Praktično dva identična gola postigli su Englezi. Prvi je dao Bernardo Silva u 29. minutu udarcem glavom sa druge stative na centaršut Žoaoa Kansela.

Strelac drugog bio je Gabrijel Žezus u 65. I tada je Kanselo poslao loptu na dalju stativu do Bernarda, koji je ovoga puta glavom dao povratnu u sredinu do Žezusa za rutinsku egzekuciju.

Mogao je brazilski napadač i nešto ranije do pogotka, ali je previše oklevao u situaciji jedan na jedan sa Janom Zomerom.

Emilio Andreoli/Getty Images

Duel Atalante i Real Madrida većim delom nije bio brojčano jednak. Domaći su ostali sa desetoricom zbog isključenja Rema Frojlera u 17. minutu, ali su uspevali da odole Kraljevskom klubu sve do 86. minuta, kada je Ferlan Mendi postigao jedini gol.

Pritiskao je tim Zinedina Zidana sve vreme. U drugom poluvremenu je imao čak 72 odsto poseda lopte, međutim, izostalo je konkretnosti u završnoj trećini.

Razlog za to treba tražiti u činjenici da je prvi napadač Karim Benzema propustio okršaj zbog povrede, te da je poziciju najisturenijeg igrača od starta zauzeo Isko.

Do gola Mendija, jedine dve prilike za goste, koji su bili i bez Serhija Ramosa, Edena Azara, Danija Karvahala, Federika Valverdea, Marsela i Rodriga, imali su Kazemiro u nadoknadi prvog i Luka Modrić na početku drugog poluvremena.

Revanši oba duela na programu su 16. marta u Mančesteru i Madridu.

Tok utakmica iz Bergama i Budimpešte pratite uz naš sajt.

Utakmice su počele!

Prva konkretnija šansa viđena je u Budimpešti. Fil Foden je šutirao sa distance, ali je Jan Zomer bio dobro postavljen.

Posle velike inicijative Sitija, koji je u prvih 10 minuta imao preko 70 odsto loptu u posedu, Borusija je uspela da se oslobodi pritiska i zaigra konkretnije.

U duelu Atalante i Reala bez prilika u uvodnoj fazi.

Crveni karton u Bergamu! Vezista domaćih Remo Frojler zaradio je direktno isključenje u 17. minutu zbog oštrog prekršaja.

Mogao je Isko iz tog slobodnog udarca do gola, ali je sa 17 metara gađao direktno u živi zid.

Kazemiro je dobio žuti karton u timu Reala i on će propustiti revanš meč.

Gol u Budimpešti! Mančester Siti vodi od 29. minuta, strelac je Bernardo Silva. Žoao Kanselo je poslao sjajan centaršut na drugu stativu, gde se ušunjao Silva, jedan od najnižih igrača na terenu, i glavom zatresao mrežu.

Iznuđena promena u Atalanti. Od 30. minuta, umesto Duvana Zapate na terenu je Mario Pašalić.

Kraljevski klub ima kontrolu nad posedom, ali sa igračem ne uspeva da stvori izglednu priliku.

Posle vodećeg gola Sitija, opao je tempo utakmice u Budimpešti.

Poluvreme: Atalanta – Real Madrid 0:0, Borusija Mehengladbah – Mančester Siti 0:1.

Počelo je drugo poluvreme u Bergamu i Budimpešti!

Nastavio je Siti da kontroliše igru u duelu sa Mehengladbahom, koji je i dalje bez udarca ka golu. Mogao je Žezus lako da udvostruči prednost Engleza, ali se poigravao u situaciji jedan u šesnaestercu.

Real je pritisnuo desetkovanu Atalantu svim silama. Ima preko 80 odsto poseda lopte u prvih petnaestak minuta nastavka, međutim, ne uspeva da probije blok domaćih.

Veliku šansu propustio je Vinisijus Žunior, koji je gađao preko gola.

Prvi šut za Menš i prva velika prilika. Plea je pokušao efektno petom, lopta je prohujala pored stative.

Gol u Budimpešti! Siti vodi sa 2:0 od 65. minuta, strelac je Gabrijel Žezus. Gotovo preslikana situacija kao kod prvog gola Građana, samo što je Bernardo Silva sada sa druge stative vratio loptu glavom u sredinu do Brazilca, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Posle duplirane prednosti, Siti je rutinski privodio posao kraju.

Gol u Bergamu! Real vodi sa 1:0 od 86. minuta, strelac je Ferlan Mendi! Iskoristio je francuski bek dodavanje Luke Modrića i doveo Kraljevski klub u vođstvo.

Kraj: Atalanta – Real 0:1, Mehengladbah – Siti 0:2