Liverpulu preokret i finale, fatalnih 13 minuta za Viljareal

Champions League 3. maj 202223:00 > 23:36 12 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Liverpula prvi su finalisti Lige šampiona pošto su i u revanš meču u Španiji pobedili tim Viljareala sa 3:2.

Prvi polufinalni meč

Rezultat ne oslikava pravu dramu koja je pratila ovu utakmicu. Liverpul je bio veliki favorit pre ovog meča nakon sigurne pobede u prvoj utakmici na Enfildu kad je slavio sa 2:0, a mogao je i ubedljivije.

Međutim, u revanšu je bila potpuno druga slika. Tačnije u prvih 45 minuta. Žuta podmornica je povela već u trećem minutu golom Francuza Dije i čini se šokirala tim Liverpula, koji se nije oporavio do kraja prvog poluvremena.

Viljareal je nastavio sa napadima i preko Kokeljana u 41. minutu anulirao prednost Engleza iz prve utakmice.

Međutim, u drugom poluvremenu sve se okrenulo. Klop je na teren poslao Luisa Dijaza i ovaj Kolumbijac je poveo Redse do preokreta. Liverpul je za 13 minuta potpuno okrenuo rezultat. Prvi gol postigao je Brazilac Fabinjo u 62, drugi Luis Dijaz u 67, a potpun porekret doneo je Senegalac Sadio Mane u 75. minutu.

Fabinjo Viljareal Liverpul Liverpool's Fabinho celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Semi Final - Second Leg - Villarreal v Liverpool
REUTERS/Pablo Morano (Fabinjo je najavio preokret Crvenih)

U finišu meča Viljareal je ostao sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Kapue.

Liverpul će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Real Madrid – Mančester Siti. U prvoj utakmici ova dva tima pobedili su Englezi sa 4:3. Revanš je u sredu u Madridu.

Finale je na programu 28. maja na stadionu Francuska u Sen Deniju.