Šok u Torinu: Katastrofa Juventusa, Čelsi slavio i u Lilu

Champions League 16. mar 202222:50 > 23:35 7 komentara
Viljareal Villarreal's Gerard Moreno scores their first goal from the penalty spot Champions League - Juventus v Villarreal
REUTERS/Massimo Pinca

Večeras smo dobili poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona, to su Viljareal i Čelsi. Španci su iznenadili Juventus u Torinu i slavili ubedljivu pobedu od 3:0, dok je Čelsi posle preokreta pobedio u Lilu sa 2:1.

Povezane vesti

Plasman u četvrtfinale ranije su već obezbedili Bajern, Mančester Siti, Liverpul, Real Madrid, Benfika i Atletiko Madrid.

Žreb za narednu rundu obaviće se u petak u Nionu.

U prvoj utakmici u Viljarealu bilo je nerešeno 1:1. Srpski gologeter Dušan Vlahović je već u prvom minutu doveo Juve u vođstvo, izjednačio je Dani Pareho sredinom drugog poluvremena.

A banner displaying a picture of Juventus' Dusan Vlahovic is seen in the stands before the match

Stara dama je bila favorit u revanšu, ali nakon prvog poluvremena završenog bez golova i uz sreće za Špance (Vlahović pogodio prečku), Viljareal je zablistao u drugih 45 minuta i ostvario neočekivano visoku pobedu od 3:0.

Prvi i treći gol dali su iz penala preko preko oporavljenog Đerara Morena i Dandžume, a drugi po redu gol postigao je Pau Tores.

„Žuta podmornica“ je prošle sezone osvojila Ligu Evrope, a sad je među osam najbljih timova u Ligi šampiona.

Bivši trener Pari Sen Žermena i Arsenala želi da Viljareal postane bitan faktor u elitnom takmičenju, pošto je prevazišao Ligu Evrope. Prošle godine je Emeri četvrti put osvojio ovo takmičenje predvodeći „Žutu podmornicu“.

„Daćemo sve od sebe da eliminišemo klub kakav je Juventus. Želimo da Viljareal bude stalno u Ligi šampiona. Ovo je divno takmičenje i ne želimo da ga napustimo“, najavio je Unai Emeri trijumf svog tima pre meča.

Sastavi:

JUVENTUS: Ščensni – Danilo, De Liht, Rugani, De Šiljo – Kvadrado, Lokateli, Artur, Rabio – Vlahović, Morata.

VILJAREAL: Rulji – Orije, Albiol, Tores, Estupinjan – Pino, Pareho, Kapue,Trigeros – Lo Selso, Dandžuma.

Sudija: Šimon Marcinijak (Poljska)

SofaScore

Preokret Čelsija u Lilu

Situacija oko Čelsija nije idealna, ali je prvak Evrope i sveta opravdao je ulogu favorita protiv Lila.

Vlada Velike Britanije izdala je specijalnu dozvolu da omogući Čelsiju da nastavi sa radom nakon zamrzavanja imovine vlasnika Romana Abramoviča, navodeći njegove veze sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Plavci su nakon pobede na Stamford Bridžu od 2:0 slavili i u revanšu sa 2:1 posle preoktreta. Golove su postigli Jilmaz u 38. iz penala za Lil, Pulišić u 45+3. i Aspilikueta u 71. minutu za Čelsi.

Sastavi:

LIL: Žardim – Fonte, Botman, Đalo – Čelik, Bamba, Heka, Andre, Gudmundson – Jilmaz, David.

ČELSI: Mendi – Kristensen, Silva, Ridiger – Aspilikueta, Kante, Žoržinjo, Kovačić, Alonso – Pulišić, Haverc.

Sudija: Davide Masa (Italija).

SofaScore

Tekstualni prenos moći ćete da pratite na našem portalu.

Uživo:

90+’ kraj utakmica, šokantan rezultat u Torinu, očekivan prolaz Čelsija u Lilu.

85′ – GOOOOLLLLL!!! Pau Tores 0:2 u Torinu! Juventus je pred elimnacijom, na pragu je veliko iznenađenje

78′ – GOOOOLLLL! Đerar Moreno je bio precizan sa 11 metara – vodi Viljareal 1:0!

77′ – penal za Viljareal nakon faula Ruganija nad Kokeljanom. Konsultovan je VAR.

71′ – GOOOLLLLL!!! Lil svoje šanse nije iskoristio, Čelsi jeste. Kapiten Aspilikueta je bio na pravo mestu i doveo goste iz Londona u vođstvo od 2:1.

65′ – Portugalac Šeka pogađa stativu nakon udarca glavom. Sreća za Mendija i Čelsi.

51′ – Burak Jilmaz je zapretio Mendiju, šutirao je glavom posle odličnog centaršuta Bambe, ali je lopta otišla pored gola

46′ – počela su druga poluvremena

Juventus' Dusan Vlahovic in action with Villarreal's Raul Albiol Champions League - Juventus v Villarreal
REUTERS/Massimo Pinca (Dušan Vlahović)

45+5 Kraj prvog poluvremena i u Lilu, nerešeno 1:1

45+3 GOOOOLLLL! Kristijan Pulišić koristi odličnu asistenciju Žoržinja i posiže izjednačujući gol za Čelsi

45′  završeno poluvreme u Torinu bez golova

38′ GOOOOLLLL! Burak Jilmaz je bio siguran sa 11. metara!

36′ – VAR u Lilu, Žorginja je lopta udarila u ruku – PENAL

33′ – promena u Čelsiju, Čalobah je zamenio Kristensena i odmah dobio žuti karton

22′ – minut kasnije šansa za Viljareal, zapretio je Lo Selso

21′ – Vlahović sjajno reaguje i pogađa prečku iz teške pozicije, sreća za Špance

19′ – Vlahović je prvi put zapretio, uputio je udarac u okvir gola, ali je golman gostiju odbranio udarac

Juventus' Dusan Vlahovic reacts Champions League - Juventus v Villarreal

14′ – Dušan Vlahović je dobio udarac u duelu sa Estupinjanom. Nastavio je meč, ali je Pridigao se, ali se i dalje žali na bol. Videćemo da li će moći da nastavi utakmicu.

11′ – Alvaro Morata je šutirao na gol Viljareala, ali je Argentinac Rulji bio na mestu

07′ – Lil je prvi put zapretio preko Jilmaza, ali je iskusni Tijago Silva blokirao udarac ka glu

00′ – Utakmice u Torinu i Lilu su počele

(Markos Alonso iz Čelsija i Džonathan Bamba iz Lila) (Chelsea's Marcos Alonso in action with Lille's Jonathan Bamba Champions League - Lille v Chelsea
REUTERS/Pascal Rossignol (Markos Alonso iz Čelsija i Džonathan Bamba iz Lila)