Veče Džeka i Alea: Tadić i Ajaks 5 od 5, slavio i Inter

Champions League 24. nov 202121:01 > 21:14 0 komentara
Ajaks Ajax's Dusan Tadic, left, and Besiktas' Domagoj Vida vie for the ball during the Champions League group C soccer match between Besiktas and Ajax at the Vodafone Park Stadium in Istanbul, Turkey, Wednesday, Nov. 24, 2021.
AP Photo via Guliver

U mečevima petog kola Lige šampiona fudbaleri Ajaksa pobedili su kao gosti u Istanbulu ekipu Bešiktaša 2:1 u okviru grupe C, dok je Inter kao domaćin u Milanu bio bolji od Šahtjora 2:0 u grupi D.

Liga šampiona

U meču bez takmičarskog značaja Bešiktaš je u Istanbulu doživeo peti uzastopni poraz, a Ajaks došao do pete pobede u Ligi šampiona ove sezone.

Holandski velikan predvođen kapitenom Dušanom Tadićem je i pre ovog meča već obezbedio plasman u nokaut fazu, dok je prvak Turske istovremeno već bio eliminisan iz trke za prva dva mesta u grupi C.

Činilo se da Bešiktaš ima veći motiv da dođe bar do nekog boda u Ligi šampiona ove sezone. Dobro je počeo i poveo golom Rašida Gezala iz penala u 22. minutu. Međutim, u drugom poluvremenu u igru je ušao fantastični Sebastijan Ale i sa dva pogotka u 54. i 69. minutu preokrenuo rezultat u korist Ajaksa.

Ale ušao u istoriju LŠ

Ale je postao prvi fudbaler u istoriji Lige šampiona koji je postigao devet golova u prvih pet utakmica u ovom takmičenju.

Mnogo je neizvesnije u grupi D gde je Inter dočekao ekipu Šahtjora i posle velike borbe pobedio sa 2.0 golovima Edina Džeka. Legenda Bosne i Hercegovine mrežu Ukrajinaca pogađao je u 61. i 67. minutu. Kod drugog pogotka asistirao mu je ivan Perišić.

Neroazuri su ovom pobedom bar privremeno preuzeli prvo mesto na tabeli grupe D. Trenutno sa utakmicom više imaju deset bodova, jedan više od Real Madrida, koji večeras gostuje ekipi Šerifa u Tiraspolju.

Edin Džeko Inter Šahtjor FC Internazionale v FC Shakhtar Donetsk - UEFA Champions League Edin Dzeko of FC Internazionale celebrates after scoring a goal