Velika prednost za Benfiku, nula Karabaga i Plzenja

Guliver

Portugalci iskoristili činjenicu da je meč igran na neutralnom terenu u Poljskoj, Česi izborili aktivan rezultat pred revanš.

Benfika je u Lođu ostvarila pobedu protiv kijevskog Dinama, slavili su Portugalcu sa 2:0 i širom su otvorili vrata plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Pred nešto više od 16.000 gledalaca Portugalci su sve rešili u prvom poluvremenu, u vođstvo su došli golom Žilberta u devetom minutu, prednost je udvostručio Ramos u 37. minutu.

Bili su rivali potom ravnopravni u nastavku meča, ali se rezultat nije menjao. Benfika pred revanš za nedelju dana na stadionu “Luš” ima velikih dva gola prednosti.

U Bakuu Karabag i Plzenj su odigrali meč u kojem su mreže ostale netaknute – 0:0. Azerbejdžanci su bili bolji rival, imali su nekoliko izglednih prilika, ali pred revanš meč u Češkoj nisu došli do prednosti.