Verner džabe blistao, Zenit šokirao Čelsi u 94, Juve prvi

Champions League 8. dec 202120:43 > 20:51 3 komentara
Zenit St Petersburg's Claudinho celebrates scoring their first goal
REUTERS/Anton Vaganov

Fudbaleri Juventusa pobednici su H grupe Lige šampiona nakon što su u poslednjem kolu grupne faze pobedili kao domaćini tim Malmea sa 1:0, dok je Čelsi u nadoknadi vremena ispustio pobedu u Sankt Petersburgu protiv Zenita - 3:3.

Ono najvažnije bilo je poznato i pre mečeva poslednjeg kola. Čelsi i Juventus su obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je Zenit osigurao treće mesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Malme je svakako poslednji u grupi.

Ostalo je samo da se vidi ko će od Čelsija i Juventusa biti prvi u grupi. Engleski tim je bio u prednosti jer je pored istog broja bodova (12) imao bolji međusobni skor (0:1 – 4:0) nakon što je 23. novembra na Stamford Bridžu ubedljivo pobedio torinsku Staru Damu sa četiri gola razlike.

Čelsi Verner Chelsea's Timo Werner celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Group H - Zenit St Petersburg v Chelsea
REUTERS/Anton Vaganov (Timo Verner je već u drugom minutu doveo Čelsi u vođstvo)

Počelo je idealno za Čelsi. Već u drugom minutu (83 sekundi) mrežu Zenita je na drugoj stativi pogodio Timo Verner. Nemac je tako postigao najbrži gol za londonske Plavce u Ligi šampiona svih vremena. Nadmašio je rekord legendarnog kapitena Džona Terija iz 2014. godine protiv Šalkea (86 sekundi).

To kao da je uljuljkalo goste iz Londona. Domaći fudbaleri krenuli su ofanzivnije i u 26. minutu samo zahvaljujući sjajnoj intervenciji golmana Kepe u situaciji jedan na jedan Brazilac Malkom nije doneo izjednačenje. Međutim, desetak minuta kasnije njegov zemljak Klaudinjo uspeva da matira španskog golmana za 1:1.

Nije prošlo ni tri minuta, a na semaforu je pisalo 2:1 za Zenit. Čelsi je izgubio loptu na sredini terena, Malkom je proigrao Serdera Azmuna koji je izašao ispred Kepe i rutinski ga savladao.

Preokret Čelsija, pa šok

Kako je počelo drugo poluvreme, Čelsi je svim silama krenuo na gol ruskog šampiona. Izjednačenje je stiglo u 62. minutu. Timo Verner je nesebično dodao loptu do Romelua Lukakua kome nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese nebranjenu mrežu Zenita – 2:2.

Potpun preokret doneo je Timo Verner u 85. minutu – 2:3. Izgledalo je da će Čelsi pobediti i osvojiti prvo mesto u grupi. Nemac je sa dva pogotka i asitencijom zaslužio epitet igrača utakmice.

Tako bi i bilo da Ozdoev nije izjednačio u 94. minutu i ipak doneo Juventusu prvo mesto u grupi.

Dibala Juventus' Paulo Dybala in action with Malmo FF's Veljko Birmancevic Champions League - Group H - Juventus v Malmo FF
REUTERS/Massimo Pinca (Paulo Dibala i Veljko Birmančević)

Juventus je u Torinu rutinski savladao Malmea iako je trener Maks Alegri bio primoran da rotira tim zbog povreda Kjeze, Kuluševskog, Danila, Mekinija i Remzija.

Jedini gol postigao je Mojze Kin u 18. minutu. Udarcem glavom nakon sjanog centaršuta Bernardeskija spoljnom nogom.

Juventus je bio bolji i u nastavku meča, ali se rezultat više nije menjao. Upravo je Kin propustilo nekoliko prilika da donese crno-belima iz Torina ubedljiviji trijumf.

Ceo meč za Malme odigrao je srpski reprezentativac Veljko Birmančević.

Rezultati 6. kola: Zenit – Čelsi 3:3, Juventus – Malme 1:0.

Tabela: Juventus 15, Čelsi 13, Zenit 5, Malme 1 bod.