Zvezda skoro sigurno ide u pakao Haife!

Champions League 3. avg 202220:57 > 22:44 2 komentara
Makabi Haifa
Guliver Image

Fudbaleri Makabija iz Haife u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona ubedljivo su pobedili Apoel iz Limasola rezultatom 4:0.

Povezane vesti

Izraelski prvak je napravio veliki korak ka plasmanu u odlučujuću rundu kvalifikacija i ukoliko se za šest dana na Kipru ne dogodi senzacija u plej-ofu će se sastati sa boljim iz duela Crvena zvezda – Pjunik. Crveno-beli su u prvoj utakmici na stadionu „Rajko Mitić“ slavili ubedljvo 5:0.

Domaći tim je do prednosti došao autogolom Metjua Perernea i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Internacionalac iz Nigera Ali Mohamed je pogodica u 54. i 62. minutu doneo ogroman kapital svom timu na oduševljenje frenetičnih navijača, a Izraelcima je u poslednjih pola časa meča posao dodatno bio olakšan zbog isključenja Vukašina Jovanovića.

Nekadašnji defanzivac Crvene zvezde je u kratkom periodu dobio dva žuta kartona i u 60. minutu morao je u svlačionicu pre vremena.

Konačan rezultat u Haifi postavio je Dolev Haziza u 79. minutu.

Makabi je bio mnogo bolji rival, a to potvrđuje i podatak da gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola protivnika, dok je domaća ekipa čak deset puta pogađala okvir gola.

Ceo meč za izraelski tim odigrao je srpski internacionalac Bogdan Planić, a na golu Apolona bio je njegov sunarodnik Aleksandar Jovanović.

Makabi je meč počeo u sastavu: Koen – Kornud, Goldberg, Planić, Sundgren – Mohamed, Lavi, Čeri – David, Pjero, Haziza. U nastavku utakmice šansu su dobili Menahem, Atzili, Abu Fani i Rukavitsja.

Dinamo iz Kijeva je kao domaćin na stadionu u Lođu pobedio Šturm golom Oleksandra Karavajeva u 28. minutu.

Revanš je 9. avgusta u Šturmu, a bolji iz ovog duela u plej-ofu ide na Benfiku ili Midtjiland. Portugalci su prvi meč u Lisabonu dobili 4:1.