CG: Montenegro debitovao golom za Lovćen

Crna Gora 21. feb 201715:59 > 16:32
Clive Rose, Getty Images Sport

Utakmicama 18. kola nastavljena je Telekom 1. Crnogorska fudbalska liga, posle tri meseca pauze.

Rudar je na gostovanju Grblju poveo golom Miloša Zečevića u 21. minutu, da bi u 58. minutu izjednačio Ilija Tučević, a pobedonosni gol za ekipu iz Radanovića je postigao Šaleta Kordić u 88. minutu. Pljevljaci su ovim porazom samo nastavili seriju loših rezultata od jesenas.

Lovćen je kod kuće pobedio Jedinstvo rezultatom 2:0. Tim sa Cetinja je odlično ušao u utakmicu, poveo već u četvrtom minutu golom Marka Durovića, da bi konačan rezultat postavio debitant Hulijan Montenegro u 24. minutu.

Mladost je minimalnim rezultatom pobedila OFK Petrovac, a strelac protiv svog nekadašnjeg kluba je bio  Boris Kopitović koji je u 39. minutu iskoristio centaršut Đurišića.

Fudbaleri Sutjeske i Dečića su odigrali nerešen meč. Nikšićani su poveli u 16. minutu golom Stevana Kovačevića, da bi Uroš Đuranović poravnao rezultat u 75. minutu.

Iskra je pobedila ekipu Bokelja u gostima rezultatom 1:0, a čovek odluke je bio debitant Rodoljub Paunović. Ovo je važna pobeda za Iskru u borbi za opstanak u eliti.

Ipak derbi kola zakazan je za sutra od 13 časova i to između fudbalera Zete i Budućnosti, koja je lider crnogorskog prvenstva.