Budućnost pobedila Sutjesku, novi poraz Rudara

Crna Gora 26. feb 201716:29 > 16:31
FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti pobedili su Sutjesku rezultatom 4:2 u okviru 19. kola Prve lige Crne Gore. U derbiju na stadionu pod Goricom viđen je niz preokreta, a gosti su se odlično držali do 75. minutu.

Gosti su poveli preko Ivanovića već u drugom minutu, da bi Budućnost potom postigla dva gola za sedam minuta preko Vušurovića i Vujovića. Ivanović je izjednačio na 2:2 u 64. minutu, a Podgoričani su trijumf obezbedili golovima Đalovića i Nikača.

Budućnost sada ima 47 bodova na čelu tabele, 13 više od Mladosti, čija utakmica sa Jedinstvom je odložena. Sutjeska je ostala na 26 bodova.

Pored pobede Budućnosti, nedeljne utakmice obeležio je i poraz Rudara od Dečića sa 2:1. Domaći tim je pogocima Kuča i Krstovića poveo 2:0, da bi tim iz Pljevlja ublažio poraz preko Zečevića.

U ostalim utakmicama, Zeta je sa 2:0 slavio protiv Iskre, Lovćen je sa 2:1 pobedio Grbalj, dok su Petrovac i Bokelj igrali 1:1.