Minimalac Budućnosti, Zeta jedva izvukla bod

Crna Gora 26. avg 201719:05 > 19:11
FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti pobedili su Rudar rezultatom 1:0 u okviru petog kola crnogorskog prvenstva.

Pobedu Podgoričanima doneo je Alen Melunović u 36. minutu, a šampion Crne Gore je imao šansu do kraja prvog poluvremena da pobedu učini ubedljivijom. Međutim, Janko Simović je u 45. minutu promašio penal, pošto je šutirao preko gola.

Budućnost je barem na nekoliko sati izbila na čelo tabele sa 12 bodova i boljom gol razlikom od Sutjeske, koja ima utakmicu manje. Rudar je ostao na šest bodova.

Veliko iznenađenje viđeno je u Danilovgradu, gde su Iskra i Zeta igrale 1:1. Domaći ti je poveo preko Bogdana Milića, a bod timu iz Golubovca doneo je Igor Vujačić golom u 71. minutu.

U ostalim utakmicama u istom terminu, Dečić je pobedio Petrovac sa 2:1, dok su Kom i Grbalj igrali bez golova.

Dalibor Đukić je doveo Dečić u vođstvo u 63. minutu, a Stefan Đorđević je izjednačio 15 minuta kasnije. Sva tri boda domaćem timu doneo je sava Gardašević u nadoknadi vremena.