CFL: Tri gola Krstovića za pobedu Zete

Crna Gora 21. okt 201715:40 > 15:43
FK Zeta

U iščekivanju velikog derbija 12. kola šampionata Crne Gore u kome će u nedelju sa početkom od 13 časova snage odmeriti Mladost i Budućnost, odigrane su četiri utakmice. Uzbuđenja, naravno, nisu izostala.

Sutjeska je sačuvala oreol nepobedivosti u domaćem šampionatu i Kupu gde je stigla među osam najboljih i gde brani trofej osvojen prošle sezone pobedom nad ekipom Grblja. Izabranici Nikole Rakojevića slavili su protiv Iskre u Danilovgradu golom Igora Ivanovića sa bele tačke sredinom drugog poluvremena. Podsećanja radi, prošle sezone, Sutjeska je dva kola pre kraja poražena od Iskre u Danilovgradu pa je ostala bez titule. Sada sa devet bodova više u odnosu na Budućnost čeka derbi koji sledi.

Zeta je posle poraza od Budućnosti u zaista ludom meču u kojem je Zeta izjednačila golom Nikole Krstovića u drugom minutu, a bez boda ostala posle gola kojeg je postigao Ilija Tučević u petom minutu zaostavnog vremena, odigrala još jedan lud meča. Kako drugačije opisati epilog utakmice u kojoj je već u prvom poluvremenu viđeno pet golova. Zeta je na kraju slavila sa 4:2, a bes zbog izgubljenog boda protiv Budućnosti, već pomenuti Nikola Krstović je iskalio na ekipi Koma kojoj je postigao tri gola.

U ostalim mečevima nije bilo pobednika. Grbalj i Dečić su odigrali nerešeno 1:1, a slađi deo kolača je pripao domaćem timu koji je do boda stigao u samoj završnici meča. Što se okršaja Petrovca i Rudara tiče, rezultat 0:0 govori sam za sebe. Miodrag Vukotić koji je prošle sezone sa ekipom Budućnosti osvojio titulu, imaće mnogo problema da Rudar ove sezone izvede u Evropu. Trenutno je bliži borbi za opstanak.