CFL: Sutjeska slavila i protiv Zete!

Crna Gora 28. okt 201715:50 > 15:53
FK Sutjeska

Veliki derbi 13. kola šampionata Crne Gore odigran je u Nikšiću a snage su odmerili Sutjeska i Zeta. Posle velike borbe slavila je Sutjeska sa 1:0, a gol odluke postigao je Miloš Bakrač sredinom drugog poluvremena.

I početka meča u Nikšiću bilo je jasno da ljubitelji fudbala neće imati priliku da uživaju u lepoj predstavi, jer je cilj i jednog i drugog tima bio da stigne do bodova. Samim tim, fudbaleri Sutjeske i Zete su u prvom poluvremenu zatvorili sve prilaze svom golu, vojevali na sredini terena i čekali grešku rivala. To se nije desilo, pa su golmani Vlado Giljen (Sutjeska) i Ljubomir Đurović (Zeta) uglavnom bili bez posla.

Sredinom drugog poluvremena Sutjeska je povela u režiji Miloša Vučića i Miloša Bakrača. Korner je sjajno izveo Vučić, a odbranu Zete na kapitulaciju naterao Bakrač – 1:0. Svi koji prate šampionat Crne Gore i partije koje pruža ekipa Sutjeske, znali su da je oreol nepobedivosti u domaćem šampionatu i Kupu u tom trenutku sačuvan. Sutjeska je zatvorila sve prilaze golu i čekala priliku da iz kontre i polukontre preko opasnih Igora Ivanovića i Bojana Božovića dotuče grogiranog rivala.

Zeta je krenula na sve ili ništa, ali izuzetno uigrana defanzivna linija u saradnji sa veznim redom, pod komandom kapitena i golmana Vladana Giljena je uspelo rešila sve opasnosti za konačnih 1:0. Što se Sutjeske tiče, vremena za slavlje nema jer već 1. novembra sledi prvi meč četvrtfinala Kupa i okršaj sa ekipom Budućnosti u Podgorici, a par dana kasnije ponovo u glavnom gradu Crne Gore, Sutjeska igra protiv Mladosti.

U ostalim mečevima najzanimljivije je bilo na utakmici Kom – Mladost. Uloga favorita je bila u rukama fudbalera Mladosti. Međutim, novajlija u elitnom društvu, ekipa Koma, ušla je duel bez respekta, bez straha. Ofanzivnom igrom su zbunili popularne „romantičare“, a zatim ih golovima Stefana Miloševića sredinom prvog i Mladena Dedića na početku drugog poluvremena bacili u konopce. Tako bi rekli ljubitelji boksa.

Tek kada su se našli u bezizlaznoj situaciji fudbaleri Mladosti su zaigrali bolje i pokazali zašto su ih mnogi svrstavali u grupu favorita kada je reč o borbi za titulu. Posle samo osam minuta igre uspeli su da smanje na 2:1. Strelac je bio Stefan Bukorac. Desetak minuta kasnije, Kom je ostao i sa igračem manje, isključen je Marko Kažić. Mladost je imala igrala više, priliku da stigne do izjednačenja, preokreta. Ali, odbrana Koma je odolela napadima gostiju i zasluženo osvojila tri zlata vredna boda.

O ostalim mečevima, duelima između Iskre i Petrovca, odnosno Dečića i Rudara, dovoljno govori krajnji rezultat – 0:0.