Kup CG: Budućnost slavi Mijića, Sutjeska se kockala

Crna Gora 28. nov 201815:26 > 15:27

Plasman u polufinale Kupa Crne Gore u fudbalu izborili su Budućnost, Sutjeska, Lovćen i Petrovac. Parovi polufinala će biti poznati nakon žreba, a kao i u četvrtfinalu igraće se dva meča za plasman u veliko finale.

Uoči revanš mečeva četvrtfinala činilo se da je u najtežoj situaciji Budućnost, koja je u prvom meču na svom terenu protiv Mladosti iz Lješkopolja odigrala nerešeno 1:1.

Na kraju prvog poluvremena, momci iz Lješkopolja su bili u polufinalu jer je na semaforu pisalo 0:0. Budućnost je imala inicijativu, tri puta su tokom prvog polvremena izabranici Branka Brnovića tražili od sudije Šćepanovića da pokaže na belu tačku, ali se to nije desilo. Treba naglasiti da je pomenuti sudija Šćepanović doneo ispravne odluke. S druge strane, bolje prilike za postizanje gola je imala Mladost, ali je udarac Seratlića završio tik iznad prečke, a nedugo zatim golman Dragojević je imao dosta sreće prilikom pravog karambola ispred svoje mreže.

Mladost je odolovela do 60. minuta, kada je Aligrudić igrao rukom na ivici kaznenog prostora. Loptu je uzeo Miloš Mijić i poslao pravi projektil u mrežu ekipe iz Lješkopolja – 1:0. Bio je to i konačan rezultat veoma dobrog meča.

Očekivalo se da će aktuelni šampion, Sutjeska iz Nikšića, imati lak posao na gostovanju u Igalu. Izabranici Nikole Rakojevića su u prvom meču stekli prednost od 2:0 i verovali su da je to dovoljno da bez problema izbore plasman u polufinale. Zaboravili su da za rivala imaju ekipu koja je prošle sezone stigla do finala Kupa u kome je poražena od današnjeg OFK Titograda, koji je prošle sezone igra pod imenom Mladost. Igalo je u 33. minutu povelo sa bele tačke, a strelac je bio Miloš Pavićević.

Nema nikakve dileme da je trener Sutjeske, Nikola Rakojević od svojih pulena tražio da se uozbilje, da podignu stepen borbene gotovosti na mnogo veći nivo. To se i desilo. Sredinom drugog poluvremena Stefan Cicmil je doneo izjednačenje Nikšićanima i u tom trenutku je bilo jasno da je Sutjeska stigla do polufinala. Tačku na ovaj meč stavio je Žarko Grbović za konačnih 2:1.

Lovćen je mesto u polufinalu obezbedio već u prvom poluvremenu. Cetinjani su prvi duel sa Mornarom kao gosti dobili sa 1:0, a posle 45 minuta igre Lovćen je golovima Novice Erakovića, Marka Đurovića i Gorana Vujovića vodio sa 3:0. U nastavku, Cetinjani su rutinski priveli meč kraju i sada čekaju žreb i ime rivala u polufinalu.

Zeta je bila u blagoj prednosti uoči revanša jer je u prvom meču u Petrovcu odigrala 1:1 sa istoimenom ekipom. Momci iz Golubovaca su u meč ušli sa serijom od 15 utakmica bez poraza u oba takmičenja (šampionat i Kup), verovali su da će tako biti i protiv Petrovca, da će izboriti plasman u polufinale. Međutim, sa takvim epilogom se nisu složili gosti koji su poveli i na kraju slavili golom Miloša Kalezića u 65. minutu.

Četvrtfinale: Igalo – Sutjeska 1:2 (prvi meč 0:2), Mladost Lješkopolje – Budućnost 0:1 (1:1), Lovćen – Mornar 3:0 (1:0), Zeta – Petrovac 0:1 (1:1).