Kup CG: Budućnost i Lovćen u velikom finalu

Crna Gora 1. maj. 201918:40 > 18:44
sport klub

U finalu Kupa Crne Gore u fudbalu snage će 30. maja odmeriti Budućnost i Lovćen. Budućnost je sa igračem manje kaznila promašaje Sutjeske za 1:1 (prvi meč 0:0), dok je Lovćen deklasirao Petrovac sa 4:0 (1:1).

Budućnost je na početku meča bila ofanzivnija, ali prvu kolosalnu priliku za gol imala je Sutjeska. Libijski internacionalac Zakarija je prošao po desnoj strani, sjajno centrirao na nekih desetak metara, ali je Marko Ćetković za malo bio kratak, na radost navijača Budućnosti i golmana Miloša Dragojevića.

Nedugo zatim ponovo je veoma dobro priliku imao Marko Ćetković ali je izgubio duel jedan na jedan sa Milošem Dragojevićem. U tom trenutku, pod jakim merama obezbeđenja na stadion su stigli i navijači Budućnosti.

Podrška sa tribina kao da je pokrenula izabranike Branka Brnovića pa je odličnu priliku posle centaršuta Miloša Mijića sa leve strane imao Stefan Milić, ali je kapiten i golman Sutjeske Vladan Giljen bio odlično postavljen. Ponovo je ofanzivu preuzela Budućnost, ali je odbrana Sutjeske prilično lako izlazila na kraj sa napadačima tima iz Podgorice.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Sutjeska je povela sa 1:0. Dubinska lopta sa leve strane je zbunila defanzivce Budućnosti koji su potpuno zaboravili na Stefana Cicmila, iako defanzivac, Cicmil je reagovao kao rasan golgeter, uspeo je da nadmudri golmana Budućnosti, za veliko slavlje navijača Sutjeske.

sport klub

Rečima je zaista teško opisati kakav je zicer propustio Božo Marković na početku drugog poluvremena. Napadač Sutjeske je bio sam kao duh ispred golmana Dragojevića, mogao je da bira ugao gde će da pošalje loptu, ali je njegov pokušaj, panterskom intervencijom uspeo da neutrališe sjajni golman Budućnosti.

Nedugo zatim, Budućnost je ostala sa igračem manje na terenu jer je Stefan Milić dobio drugi žuti karton i morao je na hlađenje u svlačionicu. Sutjeska je bila daleko bolji rival u drugom poluvremenu, imala je nekoliko solidnih prilika, ali je među navijačima kluba iz Nikšića počeo da se javlja strah da njihovi ljubimci u završnici ne budu kažnjeni za promašaje. To se i desilo na desetak minuta pre kraja, kada je Mihailo Perović iskoristio konfuziju u odbrani Sutjeske, odličan centaršut Ilije Tučević, savladao Giljena za 1:1, za plasman u finale.

U drugom polufinalnom duelu Lovćen je u prikazao sjajnu partiju i već posle 60 minuta igre obezbedio plasman u finale jer je na semaforu pisalo 3:0. Cetinjani su u prvom meču vodili sve do petog minuta zaostavnog vremena, kada je Petrovac stigao do gola, izjednačenja i prednosti uoči revanša.

Ali, igrači Lovćena koji zbog renoviranja stadiona kompletnu sezonu igraju kao gosti, potpuno su zbunili fudbalere Petrovca koji nisu znali da li da brane 1:1 iz prvog meča ili da napadnu. Konfuziju su u vidu golova kaznili Goran Vujović u prvom, zatim Driton Camaj, Andrija Kaluđerović i Ivan Pejaković u drugom poluvremenu, pa će Lovćen igrati u velikom finalu.

Borba za trofej u Kupu je na program 30. maja. Budućnost će u preostalih pet kola pokušati da nadoknadi minus od sedam bodova u odnosu na Sutjesku u borbi za titulu. Lovćen očekuju baraž mečevi za opstanak u elitnom društvu, ali će u u finalu imati priliku da eventualnim osvajanjem trofeja obezbedi mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.