CFL: Sutjeska stigla Iskru, čeka se Budućnost

Crna Gora 10. nov. 201914:55 > 14:56
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske pobedili su Kom na svom terenu sa 2:0. Nikšićani su se izjednačili na čelu tabele sa ekipom Iskre. Budućnost ima utakmicu manje i dva boda manje.

Zbog jake kiše utakmica između Grblja i Budućnosti koja je trebalo da se odigra u subotu odložena je, a termin odigravanja meča još uvek nije određen. Takvu situaciju iskoristili su Iskra i Sutjeska da preteknu ekipu iz Podgorice i probiju se na prvo mesto sa istim brojem bodova. Budućnost ima dva manje i teško gostovanje u Radanovićima.

Iskra je u subotu golom sa bele tačke u zaostavnom vremenu pobedila Podgoricu sa 2:1, dok je Sutjeska protiv Koma, relativno lako stigla do pobede. Izabranici Nikole Rakojevića su kontrolisala dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta. Već u prvom poluvremenu, golovima Marka Vučića i Boža Markovića stekli su prednost od dva gola, koju su ljubomorno čuvali do kraja meča. Vučić je realizovao penal, posle prekršaja nad Markom Ćetkovićem.

U ostalim mečevima 15. kola OFK Petrovac je u Podgorici pobedio OFK Titograd sa 2:1, dok su Rudar i Zeta odigrali nerešeno 1:1.

Tabela: Sutjeska 31, Iskra 31, Budućnost 29, Zeta 22, Podgorica 18, OFK Titograd 18, Rudar 15, Kom 14, OFK Petrovac 14, Grbalj 9.