Rudar nokautirao Sutjesku, Budućnost na plus 11

Crna Gora 29. feb 202016:05 > 16:06
FK Budućnost

Kompletirano je 22. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Rudar je na svom terenu deklasirao Sutjesku, Budućnost je kao gost pobedila Petrovac, dok je Grbalj slavio protiv Koma.

Aktuelni šampion se sada nalazi u nemogućoj misiji. Ima 11 bodova manje u odnosu na Budućnost i već sada se može reći da je potrebno da se dogodi čudo pa da Nikšićani odbrani titule, odnosno da se ona ne preseli u Podgoricu.

Protiv Rudara, izabranicima Nikole Rakojevića, fudbalerima Sutjeske, ništa nije polazalilo za rukom, dok su momci iz Pljevalja bukvalno leteli terenom. Posle samo dvadeset minuta igre Rudar je vodio sa 2:0, strelci su bili Brazilac Tijago Farija i Igor Čuković. Dodatni problem za Sutjesku je bila činjenica da je Aleksandar Šofranac u šestom minutu dobio crveni karton.

Početkom drugog poluvremena, Vule Vujačić je pogodio za 3:0, nadu Nikšićanima je sa bele tačke vratio Marko Vučić, ali je nedugo zatim drugi gol iz penala postigao Brazilac Faria 4:1. U tom trenutku, sve dileme oko pobednika su rešene, a tačku na meč, petim golom za Rudar stavio je Nikola Stijepović.

Pobedu Rudara nad Sutjeskom, maksimalno je iskoristlila Budućnost. Podgoričani su kao što se i očekivalo, imali jako težak posao protiv Petrovca. Međutim, odigrali su taktički izuzetno dobro. Zatvorili su sve prilaze svom golu, čekali i dočekali priliku da stignu do pobede.

Defanzivni bedem ispred gola Petrovca probio je Panajotis Moraitis, momak koji je tokom pauze pojačao Budućnost, a zatim u sva tri meča u nastavku sezone bio strelac. Protiv Petrovca, njegov gol je doneo ekipi Budućnosti tri dragocena boda u nastojanju da stigne do titule.

Zlata vrednu pobedu izvojevao je Grbalj koji je golom mladog reprezentativca Vladana Kordića u samoj završnici meča stigao do pobede na gostovanju Komu. Bio je ovo i veliki derbi začelja.

U ostalim mečevima 22. kola nije bilo pobednika. Podgorica i Titograd, odnosno Zeta i Iskra su odigrali nerešeno 1:1. Gol za Podgoricu postigao je Šaleta Kordić, a izjednačenje Titogradu je doneo Admir Adrović. Iskra je vodila protiv Zete, a strelac je bio Milan Vukotić. Izjednačenje Zeti, doneo je Goran Milojko sa bele tačke.

Tabela: Budućnost 51, Sutjeska 40, Iskra 37, Rudar 30, Zeta 30, Podgorica 29, Titograd 23, Petrovac 22, Kom 19, Grbalj 17.