CFL: Sigurna Budućnost, remi Sutjeske

Crna Gora 30. maj 202022:05 > 22:08
FK Budućnost

Nastavljen je fudbalski šampionat Crne Gore, a već posle prve od 13 rundi, koliko je ostalo da se odigra do kraja, jasno je da Budućnost sigurnim koracima ide ka tituli i da treba da se dogodi čudo pa da je ne osvoji.

Podgoričani su nastavak šampionata dočekali sa 11 bodova više u odnosu na Sutjesku, a posle prve runde imaju 13 bodova više. Izabranici Mladena Milinkovića su odigrali dobar meč protiv Grblja. Kontrolisali su dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta, a do pobede stlgli golom Petra Grbića u 20. minutu.

Par minuta ranije, dvadesetak navijača Budućnost je uspelo da uđe na stadion, upalili su nekoliko baklji, a nedugo zatim Grbić je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara uspeo da zatrese mrežu za konačnih 1:0.

Sutjeska protiv Koma gubila sa 2:0 i 3:1, ali je stigla do boda. Domaćin nije planirao da ustukne pred još uvek aktuelnim šampionom, hrabro je ušao u meč, napao je Nikšićane i već posle pola sata igre vodio sa 2:0. Strelci su bili Sava Gardašević i Filip Mitrović.

U samoj završnici prvog poluvremena, Stefan Nikolić je posle opravdano dosuđenog penala smanjio na 2:1. Sutjeska je krenula na sve ili ništa u nastavku, ostavila je mnogo slobodnog prostora, a Kom to iskoristio, pa je posle sjajne kontre, treći gol postigao Mirza Hot.

FK Sutjeska

Nadu ekipi Sutjeske da može do boda vratio je Božo Marković na dva minuta pre kraja. Meč je produžen za četiri minuta, a bukvalno u poslednjim sekundama fenomenalan gol iz slobodnog udarca postigao je Damir Piksi Kojašević za konačnih 3:3.

Zeta je na svom terenu posle velike borbe i meča u kojem su borba uglavnom vodila na sredinu trenera slavila protiv Rudara sa 2:0, a pitanje pobednika je rešeno u poslednjih desetak minuta. Prvo je u 78. minutu gol postigao je Elom Kođo, momak iz Togoa, a nedugo zatim Aleks Jamoa iz Gane je pogodio za konačnih 2:0.

Petrovac i Titograd su odigrali nerešeno 1:1. Kao i na meču između Zete i Rudara, uglavnom se vodila borba na sredini terena, a Petrovac je poveo golom Miloša Kalezića u 67. minutu. Petrovčani su održavali prednost sve do same završnice kada je Admir Adrović doneo bod timu iz glavnog grada Crne Gore.

24. KOLO: Budućnost – Grbalj 1:0, Kom – Sutjeska 3:3, Petrovac – Titograd 1:1, Zeta – Rudar 2:0, Podgorica – Iskra 0:0.

TABELA: Budućnost 57, Sutjeska 44, Iskra 38, Zeta 33, Rudar 33, Podgorica 30, Titograd 24, Petrovac 24, Kom 23, Grbalj 18.