Derbi Budućnosti, Raičković pogodio sa pola terena!

Crna Gora 7. jun 202022:26 > 22:30
FK Budućnost

Veliki derbi 26. kola šampionata Crne Gore u fudbalu, okršaj Budućnosti i Sutjeske u Podgorici, pripao je Podgoričanima koji sada imaju 18 bodova više u odnosu na Nikšićane i slobodno se može reći da su već osvojili titulu, iako je do kraja ostalo još deset rundi.

Derbi je opravdao očekivanja. Budućnost i Sutjeska su ušli u meč bez garda, igralo se otvoreno na obe strane, a u 21. minutu, Panajotis Moraitis je uspeo sjajno da se snađe, izbori se za loptu, a zatim dobije duel jedan na jedan sa Vladanom Giljenom.

Slavlje oko 200 navijača Budućnosti koliko je bilo dozvoljeno da bude na stadionu, trajalo je prilično kratko jer je iskusni Petar Grbić zbog prigovora dobio crveni karton, pa je Budućnost ostala sa igračem manje na terenu. Bilo je jasno da Nikšićani u nastavku moraju da napadnu svim silama jer su u tom trenutku imali 18 bodova minusa u odnosu na Budućnost.

Već na početku drugog poluvremena Sutjeska je mogla do izjednačenja, ali je loš start Periše Pešukića koji je pretio da se pretvori u autogol, spreči sjajnom intervencijom golman Miloš Dragojević.

Budućnost je mogla sve da reši u 60. minutu. U jednom napadu mrežu su mogli da zatresu Igor Ivanović i Vasilije Terzić ali je posle pravog karambola u petercu, lopta završila u korneru. Stefan Cicmil je mogao da donese izjednačenje na pet minuta pre kraja, ali je Dragojević intervenisao kao panter.

Nekoliko minuta kasnije, usledio je neverovatan potez Miloša Raičkovića koji je sa pola terena uspeo da lobuje Vladan Giljena za konačnih 2:0.

U ostalim mečevima je takođe bilo dosta uzbuđenja. Iskra koja se bori za mesto u Evropi naišla je na izuzetno raspoloženu i razigranu ekipu Petrovca koja se bori za opstanak.

Momci iz Petrovca su već posle pola sata igre vodili sa 2:0 golovima Petra Vukčevića i Milivoja Raičevića. Nadu ekipi iz Danilovgrada, vratio je Driton Camaj, ali je Petrovac u režiji Miloša Kalezića na poluvremenu vodio sa 3:1.

Gosti su kao što se i očekivalo krenuli na sve ili ništa, a Petrovac iskoristio slobodan prostor da stigne do još jednog gola. Strelac je bio Andrija Ražnatović.

Poraz Iskre, donekle je iskoristila Zeta, koja je na svom terenu od 0:1 stigla do 1:1, pa je smanjila prednost ekipe iz Danilovgrada u borbi za treće mesto i plasman u Evropu. Podgoričani su poveli golom Balše Sekulića u 59. minutu, a izjednačenje Zeti doneo je Ivan Vukčević u 70. minutu.

Rezultatom 1:1 završena je utakmica između Koma i Rudara. Ekipa iz Pljevalja je vodila golom Velizara Janketića, a bod timu sa Zlatice doneo je internacionalac iz Japana, Airhori Sentoku.

Grbalj i Titograd su odigrali meč bez golova. Najbolju priliku za ekipu iz Radanovića imao je iskusni Radomir Đalović, a sa druge strane sjajnu priliku je imao i Admir Adrović, ali su mreže ostale netaknute.

26. kolo

Budućnost – Sutjeska 2:0, Grbalj – Titograd 0:0, Petrovac – Iskra 4:1, Kom – Rudar 1:1, Zeta – Podgorica 1:1.