Iskra pobedila Budućnost, buđenje Sutjeske

Crna Gora 12. jun 202022:30 > 22:36
FK Iskra/Filip Filipović

Kompletirano je 27. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Iskra je u derbiju pobedila Budućnost sa 4:1, dok je Sutjeska slavila protiv Grblja sa 4:1. Budućnost na devet kola pre kraja ima 15 bodova više u odnosu na Nikšićane.

Fudbaleri Budućnosti su posle pobede u derbiju protiv Sutjeske u nedelju, pobegli aktuelnom šampionu na plus 18 i praktično rešili sve dileme kada je titula u pitanju. Podgoričani su u meč protiv Iskre ušli prilično samouvereno, a ekipa iz Danilovgrada to umešno kaznila i stigla do pobede.

Iskra još uvek nije dobila licencu od strane Fudbalskog saveza Crne Gore za učešće u Evropi naredne sezone, ali partijama na terenu, sigurnim koracima ide ka koti tri, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Pitanje pobednika u derbiju rešeno je u drugom poluvremenu, a golove su postigli Ivan Vuković i Milan Vukotić za 2:0. Budućnost je golom Aleksandra Vujačića uspela da pripreti, ali ne i da izbegne poraz, jer je ekipa iz Danilovgrada u režiji Luke Maleševića i Balše Boričića stigla do konačnih 4:1.

Sutjeska je posle odličnih partija na evropskoj sceni igrala sa mnogo oscilacija tokom sezone. U trenutku prekida zbog pandemije, imala je 11 bodova manje u odnosu na Budućnost, a posle tri kola nastavka, imala je 18. U međuvremenu, predsednik kluba Ranko Jovović je podneo neopozivu ostavku, a izabranici Nikole Rakojevića su najavili da će se boriti do kraja, da će nastojati da osvoje Kup i sezonu završe sa trofejom u rukama. Obećanje su ispunili protiv Grblja. Odigrali su izuzetno dobar meč, dominirali od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo slavili sa 4:1.

Nikšićani su poveli golom Boža Markovića u 41. minutu, ali je posle samo 120 sekundi, na semaforu pisalo 1:1. Strelac je bio Nemanja Kartal. U nastavku, sve je rešeno za šest minuta. U intervalu od 67. do 73. minuta, Sutjeska je postigla tri gola, a strelci su bili Božo Marković, Marko Ćetković i Vladan Bubanja.

Petrovac je u prošlom kolu pobedio Iskru sa 4:1, a nekoliko dana kasnije, Petrovčani su izvojevali jako važnu pobedu protiv Rudara u gostima. Dileme oko pobednika su rešene u prvom poluvremenu, koje je Petrovac dobio sa 2:0, a golove su postigli Milivoje Raičević i Andrija Ražnatović. Do kraja meča, mreže su mirovale.

Podgorica je protiv Koma vodila sa 1:0, golom Matije Božanovića, sve do četvrtog minuta zaostavnog vremena, kada je bod ekipi sa Zlatice doneo Nedeljko Vlahović. Meč između Titograda i Zete završen je bez golova.

27. kolo

Sutjeska – Grbalj 4:1, Rudar – Petrovac 0:2, Podgorica – Kom 1:1, Titograd – Zeta 0:0, Iskra – Budućnost 4:1.