Camaj odveo Iskru u Evropu, Kom nokautirao Grbalj

Crna Gora 30. jun 202023:41 > 23:43
FK Iskra/Filip Filipović

Kompletirano je 31. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Iskra je u meču odluke za mesto u Evropi pobedila Zetu sa 3:1, u velikom derbiju začelja Kom je kao gost pobedio Grbalj sa 1:0.

S obzirom na to da je pitanje šampiona rešeno i da je titulu osvojila Budućnost, u centru pažnje ljubitelja fudbala u Crnoj Gori bili su mečevi koji su bili od vitalnog značaja za plasman u Evropu i za opstanak u elitnom društvu.

Iskra je na svom terenu pobedila Zetu, potvrdila da zaslužuje mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Momci iz Danilovgrada u preostalih pet kola ulaze sa 12 bodova više u odnosu na Zetu i jasno je da mogu da slave ogroman uspeh, slobodno se može reći podvig.

Ulogu junaka prigrabio je potencijalni reprezentativac Crne Gore Driton Camaj. Momak koji je prošao sve mlađe selekcije državnog tima postigao je dva gola. Prvi za vođstvo od 1:0, drugi za konačnih 3:1. U međuvremenu, strelac drugog gola bio je Luka Malešević. Zeta je preko Srđana Krstovića izjednačila na 1:1, ali Iskra je bila bolja.

Grbalj i Kom su vodili veliki borbu u Radanovićima. Uglavnom se igralo na sredini terena, ekipi Grblja je pobeda bila neophodna jer ima četiri boda manje u odnosu na Kom. Ekipa iz Radanovića je u 78. minutu ostala sa igračem manje na terenu, a Kom je u trećem minutu zaostavnog vremena golom Save Gardaševića stigao do zlata vrednog trijumfa.

Budućnost je u prošlom kolu matematički osvojila titulu, a kao aktuelni šampion, na svom terenu je odigrala nerešeno 1:1 protiv Petrovca. Podgoričani su poveli u golom Dušana Stoiljkovića u 58. minutu, a samo 180 sekundi kasnije izjednačenje i konačan rezultat je doneo Halil Muharemović.

Sutjeska je ostala bez titule, a sada je misli usmerila ka završnici sezone u kojoj će nastojati da stigne do trofeja u Kupu Crne Gore. Ukoliko Nikšićani budu igrali kao protiv Rudara, mogu da se nadaju da će sezonu završiti sa trofejom u rukama. Izabranici Nikole Rakojevića su kontrolisali dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta, a golove su postigli Marko Ćetković i Marko Vučić.

OFK Titograd i Podgorica su u gradskom derbiju odigrali čvrsto i agresivno. Obe ekipe su bile fokusirane da pre svega zaštite svoju mrežu, a zatim, ako se ukaže prilika, stignu do gola. Na kraju – 0:0.

31. kolo
Budućnost – Petrovac 1:1, Sutjeska – Rudar 2:0, Iskra – Zeta 3:1, Grbalj – Kom 0:1, OFK Titograd – Podgorica 0:0.