Radojičić: Momci su dali sve od sebe, ali…

Crna Gora 16. avg 202012:01 > 12:02
FK Sutjeska

Kompletirano je prvo kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je odigrala nerešeno protiv Petrovca, Budućnost je u petak poražena od Dečića, a pobede su izvojevali Iskra, Podgorica i Jezero.

Izabranici Dragana Radojičića, fudbaleri Sutjeske, samouvereno su ušli u meč sa ekipom Petrovca. Iako su najavljivali da će pristup biti maksimalan od prvog do poslednjeg minuta, to se nije desilo, naprotiv. Petrovac je za pola sata igre u režiji Andrije Ražnatovića i Milovana Ilića vodio sa 2:0.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a u nastavku meča, viđena je potpuno drugačija slika, pa su ljubitelji fudbala uživali u sjajnom meču.

Nikšićani su za 20 minuta igre u nastavku uspeli da preokrenu rezultat. Golove su postizali Božo Marković dva puta i Damir Kojašević. Kada je delovalo da Sutjeska stiže do tri boda, Milovan Ilić je pogodio za konačnih 3:3. Sutjeska ima za čim da žali, jer su do kraja meča stative pogodili Damir Kojašević i Admir Adrović.

Lako smo i neočekivano primili dva gola za samo pola sata igre. U drugom poluvremenu smo krenuli sa jednom ekstremnom situacijom i uspeli smo jako brzo da postignemo gol. Rekao sam momcima da veruju u preokret, da imamo snage, da imamo znanja. Uspeli smo dapreokrenemo rezultat i posle toga nismo stali, daleko od toga.”, rekao je Dragan Radojičić i nastavio:

Jednostavno, momci su se puno potrošili u pozicionoj igri, gde nismo planirali da sačuvamo rezultat nego da pokušamo da postignemo i četvrti gol. Umesto toga usledila je još jedna greška koju je Petrovac kaznio. Posle tri postignuta gola u drugom poluvremenu, posle dve stative u samoj završnici meča i posle toliko šansi koje smo stvorili, zaista ne mogu momcima gotovo ništa da zamerim. Dali su sve od sebe, ali nisu imali sreće ni koncentracije da stignu do sva tri boda. Ono što je jako bitno, greške u defanzivnoj postavci ne smeju više da nam se dešavaju, jer je nedopustivo da tako lako primamo golove”.

Sutjeska narednu utakmicu igra 23. avgusta, a izabranike Dragana Radojičića očekuje veliki derbi i gostovanje aktuelnom šampionu Crne Gore, ekipi Budućnosti, koja će četiri dana ranije odigrati meč sa Ludogorecom u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.