Pobede Budućnosti i Sutjeske, prvenac Rakojevića

Crna Gora 30. sep 202023:01 > 23:04
FK Sutjeska

Sutjeska je pobedila Rudar, Jezero je bilo bolje od Petrovca, OFK Titograd je slavio protiv Zete, Podgorica i Dečić su odigrali nerešeno, Budućnost je pobedila Iskru - rezime je sedme runde šampionata Crne Gore.

Aktuelni šampion Crne Gore, ekipa Budućnosti ugostila je Iskru iz Danilovgrada, a utakmicu je obeležila velika borba na sredini terena i inicijativa Podgoričana. Izabranici Mladena Milinkovića imali su nekoliko prilika, ali je mreža gostiju mirovala do kraja prvog poluvremena.

Međutim, Iskra je u završnici prvog dela ostala bez Aldina Adžovića koji je dobio drugi žuti karton, pa je u vazduhu ledbelo pitanje da li će izabranici Aleksandra Nedovića uspeti da ostanu neporaženi u duelu sa favoritom na papiru, koji je pride imao i igrača više na terenu.

Mreže se mirovale do same završnice, kada je bedem ispred gola Iskre popusti, a mrežu na radost navijača Budućnosti, a na žalost navijača Iskre, za konačnih 1:0, zatresao Dejan Zarubica.

Izabranici Dragana Radojičića, fudbaleri Sutjeske pobedili su Rudar sa 2:0. Nikšićani su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu, a prosto je neverovatno šta je sve uspeo da promaši Admir Adrović koji je tokom prelaznog roka stigao iz OFK Titogada i koji je jedini fudbaler koji je uspeo da postigne više od 100 golova u šampionatu Crne Gore.

Ervin Helić, golman Rudara prvo je uspeo da dobije duel jedan na jedan sa Adrovićem posle samo desetak minuta igre. Nedugo zatim, Adrović je ostao potpuno sam na nekih desetak metara od gola, ali je pogodio stativu. Seriju promašaja nastavio je sredinom ovog periode igre, kada je iz dobre pozicije pogodio prečku.

Sutjeska je mogla da bude kažnjena za promašaje, ali je sjajan pokušaj mladog Vuka Strikovića panterskom intervencijom uspeo da neutrališe, kapiten i golman Nikšićana, Vladan Giljen.

Odbrana Rudara, poklekla je sredinom drugog poluvremena, kada je sjajan centaršut sa desne strane u vođstvo pretvorio mladi reprezentativac Crne Gore, Milutin Osmajić. Nedugo zatim sve dileme oko pobednika su rešena.

Centaršut sa leve strane u kapital od dva gola prednosti je pretvorio iskusni Božo Marković, ljubimac navijača Sutjeske.

U sedmom kolu snage su odmerili do sada neporažene ekipe Podgorice i Dečića. Posle velike borbe, nekoliko poluprilika sa obe strane i tri sjajne prilike koja je imala Podgorica, ništa se nije promenilo. Podgorica i Dečić su ostali neporaženi, jer je meč završen rezultatom 1:1.

Dečić je kaznio promašaje Podgorice, a do prednosti je stigao autogolom Darka Đajića u 70. minutu. Momci iz glavnog grada Crne Gore, do boda su stigli u osmom minutu zaostavnog vremena, a strelac je bio Japanac, Arihiro Sentoku.

OFK Titograd je u jednom od derbija sedme runde slavio protiv Zete i stigao do prve pobede u sezoni. Izabranici Nikole Rakojevića koji je nedavno preuzeo OFK Titograd posle odlaska Zorana Govedarice, do pobede su stigli u 53. minutu, a ulogu meč vinera je prigrabio Marko Mrvaljević.

Jezero iz Plava, novajlija u elitnom društvu, stigao je do dragocenih bodova na gostovanju u Petrovcu -1:0. Ulogu junaka, prigrabio je Ernes Isljami koji je sredinom prvog poluvremena uspeo da pogodi sa bele tačke.

Sedmo kolo

Sutjeska – Rudar 2:0, OFK Petrovac – Jezero 0:1, OFK Titograd – Zeta 1:0, Podgorica – Dečić 1:1, Budućnost – Iskra 1:0.