Budućnost bolja od Podgorice, Iskra od Sutjeske

FK Budućnost

Kompletirano je 12. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je pobedila Podgoricu, Iskra bila bolja od Sutjeske, Dečić je sačuvao oreol nepobedivosti, Zeta slomila Rudar, OFK Titograd bio bolji od Petrovca.

U derbiju kola, Budućnost je na svom terenu nastojala da se revanšira Podgorici za poraz od 4:0 iz prvog, od četiri kruga koliko će biti odigrano ove sezone i uspela u tome. Posle prvog poluvremena, golova nije bilo, iako je Budućnost imala inicijativu. Odmah na početku drugog dela igre Miloš Raičković je uspeo da zatrese mrežu Podgorice za 1:0, što je bio i konačan rezultat derbija.

Veliku pažnju privukao je i duel Iskre iz Danilovgrada i Sutjeske iz Nikšića. Iskra je sjajno počela meč, pa je već posle desetak minuta igre vodila sa 1:0, a strelac je bio Balša Boričić. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, a u nastavku meča dva zicera za izjednačenje je propustio Milutin Osmajić.

Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna u vidu gola koji je posle kornera sa leve strane postigao Bogdan Milić za kapitalnih 2:0. Ostalo je nešto više od 30 minuta do kraja meča, ali su izabranici Aleksandra Nedovića uspeli da privedu meč kraju i stignu do dragocenih bodova.

Dečić je nastavio sa odličnim partijama. Izabranici Edisa Mulalića ni posle 12. kola nisu osetili gorčinu poraza. Posle velike borbe, odigrali su nerešeno protiv Jezera iz Plava koji je takođe novi član elitnog društva. Meč je završen bez golova – 0:0.

OFK Titograd se munjevito oporavio od poraza u duelu sa Rudarom na svom terenu, pa je kao gost slavio protiv OFK Petrovca sa 3:1. Zoran Mikijelj je postigao autogol za vođstvo Podgoričana, a izjednačenje je do kraja prvog poluvremena doneo Milovan Ilić. U nastavku, izabranici Nikole Rakojevića su bili bolji, a bolju igru su krunisali sa dva gola u režiji Aldena Škrijelja i Miloša Kalezića za konačnih 3:1.

Zeta je nadigrala pomenuti Rudar u Pljevljima sa 3:0. Momci iz Golubovaca su dominirali od prvog do poslednjeg minuta, a golove su postigli Mijat Lambulić, Vasko Kalezić i Goran Milojko. Lambulić i Milojko su pogađali mrežu sa bele tačke.

12. kolo

Jezero – Dečić 0:0, Rudar – Zeta 0:3, OFK Petrovac – OFK Titograd 1:3, Budućnost – Podgorica 1:0, Iskra – Sutjeska 2:0.