Budućnost ruši redom, Jezero nokautiralo Sutjesku

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti, na osnovu prikazanog u kvalifikacijama za Ligu šampiona i Ligu Evrope, kao i u dosadašnjem delu šampionata Crne Gore, sigurnim koracima idu ka odbrani titule.

Izabranici Mladena Milinkovića su uoči pauze zbog obaveza reprezentacije u Ligi nacija, pobedili u tri derbi meča. Slavili su protiv Sutjeske u Nikšiću sa 1:0, pobedili su Podgoricu na svom terenu sa 1:0, a kao gosti su na predaju primorali i ekipu OFK Titograda sa 4:0.

Budućnost je odlično počela meč, zatvorila je prilaze svom golu protiv OFK Titograda, a zatim u režiji Draška Božovića i Dejana Zarubice u intervalu od 20. do 26. minuta, stigla do vođstva od 2:0. Pokazalo se da je u tom trenutku pitanje pobednika rešeno. Defanzivna linija Budućnost je besperkorno odradila posao do kraja meča, a daleko bolju partiju su krunisali Igor Ivanović i Aleksandar Vujačić za konačnih 4:0.

Sutjeska je nedavno prekinula saradnju sa trenerom Draganom Radojičićem, dok se čeka ime novog trenera, na klupi je protiv ekipe Jezera u Nikšiću sedao Radojičićev asistent, Željko Radulović, ali pomaka nije bilo, naprotiv.

Novajlija u elitnom društvu, ekipa Jezera iz Plava, je odigrala sjajno u odbrani, čekala je priliku da kazni grešku Nikšićana, a u završnici prvog poluvremena, to je i uspeo Vojin Pavlović koji je matirao Vladana Giljena za ispostavilo se konačnih 1:0. Početkom drugog poluvremena, crveni karton je zbog prekrašaja u situaciji kada je bio poslednji igrač odbrane dobio Novica Eraković.

Do kraja meča, Sutjeska je sa deset igrača na terenu imala inicijativu, ali je daleko bolje šanse imala ekipa Jezera iz Plava, koja je potpuno zasluženo odnela bodove iz Nikšića. U periodu koji sledi, očekuje se ima novog trener Sutjeske, a kristalno je jasno da ga očekuje pakleno težak posao, jer Nikšićani posle 13 odigranih rundi, imaju 12 bodova manje u odnosu na Budućnost, koja ima i utakmicu manje.

OFK Petrovac je ugostio Rudar, a posle velike borbe, meč je završen rezultatom 1:1. Domaćin je poveo već posle pet minuta igre, a strelac je bio Zoran Mikijelj. Rudar je krenuo znatno ofanzivnije ka golu rivala, a izjednačenje je sa bele tačke doneo Miljan Vlaisavljević sredinom prvog poluvremena. U nastavku se vodila borba na sredini terena, a mreže su mirovale.

Podgorica i Iskra su u glavnom gradu Crne Gore odigrali nerešeno – 1:1. Domaćin je poveo golom Šalete Kordića (deseti gol u sezoni) u 50. minutu, a Iskra izjednačila preko Ivana Vukovića na dvadesetak minuta pre kraja.

Dečić je i posle 13. kola sačuvao oreol nepobedivosti u šampionatu Crne Gore. Izabranci Edisa Mulalića su na svom terenu odigrali meč bez golova protiv Zete.