Kup CG: Dečić srušio Sutjesku, sigurni Budućnost, Iskra

Crna Gora 25. nov 202015:29 > 16:46
FK Dečić

Fudbaleri Budućnosti, Iskre i Dečića izborili su plasman u polufinale Kupa Crne Gore. Dečić je u velikom derbiju četvrtfinala pobedio Sutjesku, Budućnost je nadigrala Bokelj iz Kotora, a Iskra slavila protiv Arsenala u Tivtu.

Izabranici Edisa Mulalića nastavili su gotovo neverovatnu priču. Naime, ekipa Dečića koja je prošlog leta izborila plasman u elitno društvo, od početka sezone nije osetila gorčinu poraza.

Dečić je u četvrtfinalu Kupa, posle velike borbe uspeo da savlada ekipu Sutjeske iz Nikšića, a ulogu meč vinera, prigrabio je Adrijan Rudović koji je u 75. minutu pogodio za ispostavilo se konačnih – 1:0.

Dečić je stigao do polufinala Kupa, u šampionatu Crne Gore je na drugom mestu, sa utakmicom više i pet bodova manje u odnosu na ekipu Budućnosti.

Povezano

Što se Nikšićana tiče, sezona je daleko od očekivanja, Sutjeska ima 12 bodova manje u odnosu na aktuelnog šampiona iz Podgorice, a sada je ostala i bez prilike da se bori za trofej u Kupu.

Pomenuti trofej se nalazi u vitrinama Budućnosti, s obzirom da prošle sezone, takkmičenje u Kupu nije završeno zbog koronavirusa. Izabranici Mladena Milinkovića, u četvrtfinalu, nisu imali milosti prema Bokelju iz Kotora, a krajnji rezultat meča – 6:0, dovoljno govori o dešavanjima na terenu.

Golove za Budućnost postigli su Aleksandar Vujačić (dva), Velizar Janketić, Lazar Mijović, Miloš Raičković i Viktor Đukanović.

Za razliku od Bokelja iz Kotora, Arsenal iz Tivta koji je trenutno prvi u Drugoj ligi, pružio je dostojan otpor ekipi Iskre iz Danilovgrada, ali trenutak nepažnje na početku meča, bio je dovoljan da favorit opravda spomenutu ulogu i da se iz Tivta probije u polufinale Kupa Crne Gore.

Gol za konačnih 1:0, postigao je Ivan Vuković u trećem minutu utakmice. Na žalost Tivćana, a na radost ekipe iz Danilovgrada, mreže su mirovale do kraja meča.

U poslednjem meču četvrtfinala, snage će odmeriti Podgorica i Zeta.

FK Iskra

U poslednjem meču četvrtfinala Zeta je kao gost pobedila Podgoricu sa 3:2, a ulogu junaka, prigrabio je Marko Burzanović koji je u drugom minutu zaostavnog vremena postavio konačan rezultat.

Zeta je povela golom Janka Simovića, Podgorica do kraja prvog poluvremena izjednačila preko Nikole Ukšanovića. Ponovo je Zeta povela, a strelac je bio Lazar Lambulić, ali je u završnici Šaleta Kordić doneo izjednačenje.

Kada su svi očekivali da penal rulet odlučiti o tome ko će igrati u polufinalu Kupa Crne Gore, veliko slavlje ekipi Zete, doneo je Marko Burzanović.