Budućnost bolja od Dečića, Sutjeska na koti dva

FK Budućnost

Kompletirano je 28. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu, a pobedama su se radovale ekipe Budućnosti, Sutjeske, Rudara, Podgorice, dok je meč između Iskre i Zete završen bez pobednika.

U derbiju kola, Budućnost je posle velike borbe, savladala daleko najprijatnije iznenađenje sezone ekipu Dečića sa 2:0.

Izabranici Edisa Mulalića, fudbaleri Dečića, koji su sezonu počeli sa ciljem da obezbede opstanak, a sada se nalaze u poziciji da imaju realne izglede za plasman u Evropu, odlučili su da se nadigravaju sa aktuelnim šampionom i ekipom koja je praktično već obezbedila odbranu trona.

U tom nadigravanju, Budućnost je imala više koncentracije u prvom poluvremenu, pa je posle gola u režiji Momira Đuričkovića na odmor otišla sa viškom od 1:0.

U nastavku meča, Dećić je imao inicijativu, nastojao je da stigne do izjednačenja, dok je Budućnost znalački zatvorila prilaze svom golu, čekala priliku da duplira prednost iz kontre, a ona se ukazala u samoj završnici meča, kada je Igor Ivanović pogodio sa bele tačke za konačnih 2:0. Prethodno je Rolović oborio Ivanovića u šesnaestercu.

Sutjeska je u prethodnoj rundi, kao gost pobedila OFK Titograd sa 4:0, a samo par dana kasnije je ponovo prikazala dobru partiju pa je u Petrovcu pobedila OFK Petrovac sa 3:1. Nikšićani su već posle dvadesetak minuta igre imali kapitalnu prednost.

Prvo je Božo Marković mirno realizovao penal za 1:0, a nedugo zatim Milutin Osmajić je uspeo da još jednom zatrese mrežu Petrovčana – 2:0.

Sutjeska je imala veliki kapital na kraju prvog poluvremena, ali je u 57. minutu, Zaim Divanović uspeo da smanji na 1:2. U tom trenutku bilo je jasno da sledi velika borba do kraja meča. Nikšićani su zatvorili sve prilaze golu, a sve je bilo rešeno desetak minuta pre kraja, kada je Igor Pajović pogodio za konačnih 3:1.

Rudar je uspeo da opravda ulogu favorita protiv Jezera iz Plava na svom terenu – 4:2, ali je morao propisno da se namuči da bi stigao do tri boda, s obzirom da su gosti vodili sa 2:1 početkom drugom poluvremena. Međutim, Pljevljaci su u završnih dvadesetak minuta, uspeli da postignu tri gola, za konačnih 4:2.

Golove za Rudar, postigli su Miloš Zečević (dva, oba sa bele tačke), Danin Talović i Vuk Striković. Strelci za Jezero, bili su Mamadu Mendi i Edis Redžepagić.

Podgorica je kao gost, golom Marka Vukčevića u 18. minutu, uspela da savlada OFK Titograd sa 1:0. Podgorica je stigla do dragocenih bodova u nastojanju da stigne do mesta koje vodi na evropsku scenu, dok OFK Titograd nastavlja borbu za opstanak u elitnom društvu.

U poslednjem meču 28. kola, ujedno u derbiju kada je reč o mestu koje vodi u Evropu, snage se odmerili Iskra i Zeta, a posle velike borbe na semaforu je pisalo 1:1. Zeta ima za čim da žali, jer je posle gola Vaska Kalezića stigla do prednosti koju je čuvala sve do poslednjih sekundi utakmice, kada je Vladislav Rogošić pogodio za konačnih 1:1.

Tabela: Budućnost 69, Sutjeska 46, Dečić 45, Podgorica 40, Rudar 40, Zeta 36, Iskra 36, Jezero 27, OFK Titograd 21, OFK Petrovac 18.