Budućnost bolja od Rudara, Dečić ispustio Sutjesku

FK Budućnost

Kompletirano je 15. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je bila bolja od Rudara, OFK Titograd od Jezera, Zeta od Podgorice, a Petrovac od Iskre, dok je duel izmešu Sutjeske i Dečića završen bez pobednika.

Rudar je šokirao Budućnost na početku meča, jer je posle samo pet minuta igre, golom mladog i izuzetno talentovanog Vuka Strikovića vodio sa 1:0. Međutim, tim iz Pljevalja nije uspeo da odradi defanzivne zadatke u skladu sa onim što je planirano, pa je aktuelni šampion već do kraja prvog poluvremena napravio preokret i rešio pitanje pobednika – 3:1.

Dvostruki strelac za Budućnost bio je Miomir Đuričković, a jednom je mrežu Rudara zatresao Dejan Zarubica. Do kraja meča Berin Tahirović je smanjio na 2:3, a Budućnost se vrlo brzo vratila na bezbednih plus dva u režiji Viktora Đukanovića, momka koji ima samo 16 godina. Na kraju, Budućnost je slavila sa 4:2.

Dečić je pre nekoliko dana pobedio Sutjesku na svom terenu u četvrfinalu Kupa sa 1:0. Nikšićani su silno želeli revanš, silno su želeli da skinu oreol nepobedivosti izabranicima Edisa Mulalića, ali posle prvog poluvremena su bili miljama daleko od ostvarenja želja, jer je Dečić, golom Ilira Camaja vodio sa 1:0.

U nastavku meča, Sutjeska je nastojala da stigne do pozitivnog rezultata. Izabranici Miljana Radovića, koji je na klupi zamenio Dragana Radojičića, pokušavali su da pronađu pukotinu u defanzivnoj liniji Dečića, a u četvrtom minutu zaostavnog vremena Božo Marković je pogodio za 1:1.

Dečić je sačuvao oreol nepobedivosti, ali ima za čim da žali, jer je bio na pragu pobede u Nikšiću. Naravno, iako su očekivali pobedu, igrači Sutjeske posle svega što se dešavalo mogu i te kako da budu zadovoljni bodom koji su osvojili.

Izabranici Nikola Rakojevića, fudbaleri OFK Titograda, stigli su do dragocene pobede u duelu sa ekipom Jezera iz Plava. Momci iz glavnog grada Crne Gore su imali inicijativu, strpljivo se čekali priliku da kazne eventualnu grešku u defanzivnoj liniji rivala, a u tome su uspeli sredinom drugog poluvremena kada je Aldin Škrijelj pogodio, za ispostaviće se konačnih 1:0.

Podgorica je kao i Sutjeska imala želju da se revanšira ekipi Zete za poraz u četvrtfinalu Kupa. Podsećanja radi, ekipa iz Golubovaca je posle odličnog meča i prelepog gola u režiji Marka Burzanovića slavila sa 3:2.

Kao što se i očekivalo, meč je doneo veliku borbu, ali ovoga puta, strelci nisu bili raspoloženi kao što je to bio slučaj u Kupu. Istovremeno, defanzivne zadatke su obe ekipe ispunjavala na mnogo višem nivou. Posle prvog poluvremena nije bilo golova, a pitanje pobednika je rešeno desetak minuta pre kraja, kada je ponovo Marko Burzanović bio koban po ekipu Podgorice – 1:0.

Iskra je slovila za favorita na papiru uoči gostovanja ekipi OFK Petrovca. Međutim, fudbaleri Petrovca su insitirali na tome da ekipa iz Danilovgrada pomenutu ulogu opravda na terenu, verovali su da mogu do pobede, a do cilja su stigli sredinom drugog poluvremena, kada je mrežu Iskre, uspeo da zatrese Zoran Mikijelj -1:0.

Tabela: Budućnost (-1) 34, Dečić 27, Zeta 20, Sutjeska 20, Podgorica 20, Jezero 19, Iskra 18, OFK Titograd 16, Rudar 13, OFK Petrovac (-1) 8.