Budućnost nezadrživo grabi ka odbrani trona

FK Budućnost

Kompletirano je 17. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je pobedila Jezero, Rudar je slavio protiv Rudara, a ostali mečevi (Podgorica – Sutjeska, Petrovac – Zeta, Titograd – Dečić) su završeni bez pobednika.

Aktuelni šampion Crne Gore i lider šampionata, ekipa Budućnosti, nastavila je pobedniki niz. Na svom terenu je savladala ekipu Jezera iz Plava sa 2:1, a na osnovu dešavanja u prvom poluvremenu, očekivala se ubedljiva pobeda Podgoričana, jer su vrlo brzo, golovima Miloša Raičkovića i Dejana Zarubice vodili sa 2:0.

Ovim rezultatam je završeno prvo poluvreme, početkom drugog, Ernem Isljami je smanjio na 1:2. Jezero je u završnici meča ostalo sa igračem manje na terenu, jer je crveni karton dobio Nikola Đuričković, meč je završen rezultatom 2:1, na radost navijača, stručnog štaba i igrača Budućnosti, ekipe koja nezadrživo grabi ka odbrani trona.

Rudar koji ima velikih finansijskih problema, napravio je iznenađenje, jer je kao gost slavio protiv Iskre u Danilovgradu sa 1:0. Gol odluke, postigao je Danin Talović sredinom drugog poluvremena, a Iskra je u završnici meča, u periodu kada je nastojala da stigne do izjednačenja, ostala sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Miloš Drinčić.

U jednom od derbija kola, Sutjeska je u glavnom gradu Crne Gore dobila prvo poluvreme sa 1:0, a strelac je bio Božo Marković. U nastavku, Nikšićani su nastojali da zatvore priliza svom golu, a prednost dupliraju iz kontranapada. Međutim, umesto toga, Balša Sekulić je u 73. minutu pogodio za 1:1. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča.

OFK Petrovac je ugostio Zetu. Gosti su slovili za favorita na papiru, ali je ekipa iz Petrovca povela sa 1:0 sredinom provog poluvremena, a strelac je bio Zaim Divanović. Domaćin je ljubomorno čuvao stečeni kapital sve do sredine drugog dela igre, kada je Elim Nijaveđi Kođo doneo izjednačenje. Do kraja meča, mreže su mirovale – 1:1.

Istim rezultatom, 1:1, završen je i meč u Podgorici, gde su snage odmerili OFK Titograd i Dečić. Izabranici Nikole Rakojevića, fudbaleri Titograda, poveli su u režiji Marka Mrvaljevića početkom drugog poluvremena, ali je posle nešto više od deset minuta igre, Dečić preko Ognjena Rolovića stigao do izjednačenja i novog boda u šampionatu.