Budućnost pobedila Dečić, ne odustaje od titule

Crna Gora 16. mar 202215:41 0 komentara
FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti i Dečića, nastavili su meč koji je prekinut u 18. minutu zbog velikih incidenata na tribinama i terenu, pre desetak dana. Budućnost je meč počela sa viškom od 1:0, a do kraja duela je uspela da duplira prednost 2:0.

U prvom delu derbija, u utakmici koja je prekinuta u Tuzima, Budućnost je povela posle pet minuta igre, a sopstvenu mrežu je zatresao Andrian Rudović.

Disciplinska komisija je uz novčane kazne, zatvranje tribina, kažnjavanja navijača Budućnosti, odlučila je da se derbi nastavi, a izabranici Aleksandra Nedovića pokazali su karakter i mentalnu čvrstinu, jer su samo tri dana posle gola koji je postigao golman Sutjeske, Vladan Giljen, u zastavnom vremenu, za 2:2 u Nikšiću, uspeli da osvoje tri boda u Tuzima.

FSCG

Do kraja prvog poluvremena, mreže su mirovale, a u nastavku meča, Budućnost je do drugog gola i pobede stigla u režiji reprezentativca u sastavu Podgoričana, Igora Ivanovića.

Budućnost sada ima deset bodova manje u odnosu na Nikšićane, šanse da odbrane tron nisu velike, ali postoje, a dok postoje, izvesno je da se Budućnost neće predati.

Tabela: Sutjeska 55, Budućnost 45, Iskra 39, Dečić 37, OFK Petrovac 36, Mornar 31, Rudar 29, Jezero 26, Podgorica 25, Zeta 14.