Budućnost pobedila Dečić, Sutjeska na koti tri

Crna Gora 13. dec. 202017:31 > 17:33
FK Budućnost

Uoči zimske pauze, Budućnost je u derbiju pobedila Dečić, Sutjeska je savladala OFK Petrovca, Rudar je stigao do treće pobede u nizu, Iskra je bila bolja od Zete, a Podgorica od OFK Titograda.

U velikom derbiju 19. kola, Budućnost je kao gost pobedila ekipu Dečića koja je bez ikakve dileme, najveće i najprijatnije iznenađenje šampionata Crne Gore. Izabranici Mladena Milinkovića stigli su do devete pobede u nizu, imaju 15 bodova više u odnosu na Dečić, 16 u odnosu na Sutjesku i utakmicu manje u odnosu na pomenute rivale.

Budućnost je osvojila jesenju titulu, a kristalno je jasno da je potrebno da se desi čudo u domenu naučne fantastike pa da Podgoričani u nastavku sezone ne odbrane tron. Protiv Dečića, Budućnost je sjajno otvorila meč. Golovima Draška Božovića i Petra Grbića povela je sa 2:0, posle nešto više od trideset minuta igre.

Ovim rezultatom je završeno prvo, a Budućnost je nastavila sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu, koju je u režiji Petra Grbića i Igor Ivanovića krunisala za konačnih – 4:0.

Sutjeska je golovima Dragana Grivića i Boža Markovića dobila prvo poluvreme sa 2:0. Ekipa Petrovca se nije predavala. Uspela je sredinom drugog dela da smanji na 2:1, a strelac je bio Marko Marković.

Do kraja meča, Nikšićani su sve defanzivne zadatke odradili bez greške, pa su na kraju, stigli do dragocena tri boda – 2:1, trećeg mesta na tabeli i pozicije koja vodi na evropsku scenu. Pored toga, Sutjeska sada ima samo bod manje u odnosu na drugoplasirani Dečić.

Rudar je ostvario i treću pobedu u nizu. Izabranici Vuka Bogavca, iako suočeni sa finansijskim problemima, smogli su snage da posle Iskre i Podgorice, pobede Jezero iz Plava sa 2:1.

Utakmica je odigrana u Beranama, a strelci za tim iz Pljevalja, bili su Dejan Kotarac i Vuk Striković. Izjednačenje Jezeru, posle gola Kottarca, doneo je Nduje Mujeci sa bele tačke, ali je mladi Striković prigrabio ulogu meč vinera.

Kao što se i očekivalo duel Zete i Iskre je doneo veliku borbu. Igralo se uglavnom na sredini terena, a sredinom drugog poluvemena, golman Zete, Zoran Aković je dobio crveni karton. Brojčanu prednost na terenu, momci iz Danilovgrada su iskoristili da stignu do dragocenih bodova – 2:0. Strelci su bili Ivan Vuković i Vladislav Rogošić.

Velika borba viđena je i u duelu gradskih riavala Podgorice i OFK Titograda. Izabranici Nikole Rakojevića, fudbaleri Titograda, poveli su golom Miloša Brnovića sa bele tačke, a do kraja prvog poluvremena, izjednačenje Podgorici, doneo je Nikola Čelebić.

U nastavku, ponovo se vodila velika borba, ulavnom na sredini terena, ali je desetak minuta pre kraja, japanski internacionalac u sastavu Podgorice, Arihiru Sentoku, pogodio za konačnih 2:1.

Tabela: Budućnost 46 (-1), Dečić 31, Sutjeska 30, Podorica 27, Iskra 24, Zeta 24, Jezero 22, Rudar 22, OFK Titograd 17, OFK Petrovac (-1) 12.