Budućnost pobedila Podgoricu, slavlje Petrovčana

Crna Gora 31. okt 202118:02 0 komentara
FSCG

Kompletirano je 13. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu, a do pobeda su stigle ekipe Sutjeske, Budućnosti i Petrovca, dok su utakmice između Dečića i Iskre, odnosno Mornara i Zete, završene bez pobednika.

Budućnost je imala velikih problema na putu ka pobedi protiv Podgorice. Domaćin je poveo preko Krivokapića u 11. minutu, ali se izabranici Aleksandra Nedovića, fudbaleri Budućnosti nisu predavali. Izjednačenje je doneo Kordić u 23. a pobedu Raičković u 55. minutu.

Mornar je u Baru, posle eliminacije od Igala u osmini finala Kupa, ugostio Zetu, a odmah na početku meča je ostao sa igračem manje, jer je posle pet minuta igre Pajović dobio crveni karton. Mornar je u režiji Grbića vodio sa 1:0, Zeta napravila preokret preko Đinovića i Vukčevića, a bod Baranima je doneo Guzina u završnici meča.

OFK Petrovac je nastavio sa odličnim partijama u sezoni koja je u toku. U 13. kolu, Petrovčani su pobedili Jezero iz Plava sa 2:0, a bolju igru Petrovca je sa dva gola materijalizovao Miličković.

1. kolo

Sutjeska – Rudar 2:1, Dečić – Iskra 1:1, Podgorica – Budućnost 1:2, Mornar – Zeta 2:2, OFK Petrovac – Jezero 2:0.