Budućnost pomera granice, dragocena pobeda Dečića

FK Budućnost

Utakmicama 26. kola nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu, a pobedama su se radovale ekipe Budućnosti i Dečića, dok su dueli između Sutjeska i Podgorice, Rudara i Iskre, odnosno Zete i OFK Petrovca završene bez pobednika.

Izabranici Mladena Milinkovića, fudbaleri Budućnosti, nastavili su da pomeraju granicu u sezoni koja je u toku, jer su stigli do 23. meča bez poraza. Prethodni rekord je iznosio 21. Aktuelni šampion i ekipa koja sigurnim koracima ide ka odbrani trona, imala je dosta problema u Beranama, ali je pobedila Jezero iz Plava sa 2:1.

Posle samo pet minuta igre, reprezentativac Crne Gore iz Budućnosti, Igor Ivanović je pogodio za 1:0. Početkom drugog poluvremena, Draško Božović je pogodio za 2:0, nedugo zatim, Jezero je ostalo sa igračem manje na terenu, jer je crveni karton dobio Radoš Dedić. I pored toga, ekipa iz Plava je u režiji Edisa Redžepagića smanjila na 1:2, ali nije uspela da stigne do pozitivnog rezultata.

U jednom od derbija 26. kola, Sutjeska je na svom terenu ugostila Podgoricu sa velikom željom da stigne do pobede koja bi bila od velikog značaja kada je reč o osvajanju drugog mesta, koje garantuje plasman u Evropu, bez obzira na takmičenje u Kupu, gde će se za trofej boriti Budućnost, Zeta, Iskra i Dečić.

Prvo poluvreme je donelo šok za navijače Sutjeske. Podgorica je ovaj period igre dobila sa 1:0. Strelac je bio Matija Krivokapić, a Nikšićani su ostali sa igračem manje na terenu, jer je crveni karton dobio Brazilac Keike Augusto.

Iako sa igračem manje na terenu, fudbaleri Sutjeske su u nastavku meča nastojali da stignu do izjednačenja i pozitivnog rezultata. Nikšićani su do izjednačenja i konačnog rezultata – 1:1, stigli u zaostavnom vremenu, a strelac je bio Marko Vuković.

Dečić je imao priliku da eventualnom pobedom nad OFK Titogradom pobegne na plus četiri u odnosu na Sutjesku i uspeo je u tome. Prvo poluvreme je donelo veliko borbu na sredini terena, a na semaforu je pisalo 0:0. Velika borba se vodila i u nastavku, a ulogu meč vinera prigrabio je Kristijan Vuljaj koji je u završnici meča pogodio za konačnih 1:0.

Zeta je slovila za favorita protiv ekipe OFK Petrovca, ali je meč završen bez pobednika – 1:1. Zeta je prvo poluvreme rešila u svoju korist, a gol je postigao Mijat Lambuli. U nastavku, OFK Petrovac je preko Roja Tačibana uspeo da stigne do dragocenog boda u borbi za opstanak.

Duel ekipa koje se bore za mesto u Evropi, Rudara iz Pljevalja i Iskre iz Danilovgrada, doneo je veliku borbu na sredini terena, odlično odrađene defantivne zadatke, pa je na kraju, na semaforu pisalo 0:0.

Tabela: Budućnost 66, Dečić 44, Sutjeska 40, Rudar 37, Iskra 34, Podgorica 34, Zeta 32, Jezero 26, OFK Titograd 21, OFK Petrovac 17.