Budućnost slomila Podgoricu, remi u Nikšiću

Crna Gora 23. feb. 202118:15 > 19:40
FK Budućnost

Nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu, a na programu su bila i dva derbija. Sutjeska je na svom terenu posle odličnog meča odigrala nerešeno – 2:2 protiv Iskre, dok je Budućnost protiv Podgorice, golom Dejana Zarubice slavila sa 1:0.

Nikšićani su bolje počeli meč, a bolju igru su krunisali golom u režiji brzonogog Dragana Grivića u 39. minutu. Međutim, Iskra nije ni pomišljala na predaju, naprotiv. Za samo dva minuta u nastavku meča, uspela je da stigne do preokreta. U 49. minutu, sa bele tačke je siguran bio Ivan Vuković, a nešto više od 60 sekundi kasnije, Vladana Giljena je savladao i Zoran Petrović.

Sutjeska je došla u situaciju da mora da krene na sve ili ništa, jer je u tom trenutku, bila bez bodova. Ofanziva je urodila plodom, posle samo osam minuta od vodećeg gola Iskre. Strelac za 2:2, bio je Nikola Janjić.

Usledio je rat nerava, Sutjeska je napadala, Iskra se umešno branila i čekala priliku da zapreti iz kontre. Do kraja, mreže su mirovale za konačnih 2:2.

Podgorica i Budućnost su tokom prvog poluvremena vodili veliku borbu na sredini terena. Obe ekipe su nastojale da pre svega zaštite svoju mrežu, a da eventualno iskoriste grešku rivala sa druge strane. Međutim, golova nije bilo – 0:0.

U nastavku, meča viđena je ista slika na terenu sve do 75. minuta kada je kolosalnu priliku imao Halil Muharemović. Vezista Podgorica pobegao je odbrani Budućnosti, pobegao je i golmanu Dragojeviću, ali je i njemu pobegla lopta, pa nije uspeo da uputi udarac ka golu. Samo 60 sekundi kasnije, usledila je kazna. Igor Ivanović je sjajno asistirao, a mrežu Podgorice pogodio Dejan Zarubica, za ispostaviće se konačnih 1:0. Budućnost sada ima 21 bod više u odnosu na prve pratioce, ekipe Dečića i Sutjeske.

Rudar je nastavio sa odličnim partijama. Momci iz Pljevalja su u prvom kolu drugog dela sezone pobedili OFK Titograd sa 4:2, a zatim su kao gosti slavili protiv Zete sa 1:0. Ulogu meč vinera, prigrabio je Miloš Zečević koji je u završnici prvog poluvremena pogodio sa bele tačke, za ispostaviće se konačnih 1:0. Na osnovu prikazanog u nastavku šampionata, jasno je da će se Rudar boriti za mesto koje vodi na evropsku scenu.

Dečić je posle poraza od Iskre u minuloj rundi – 1:2, na svom terenu ugostio Jezero. Slovio je za favorita uoči dula sa ekipom iz Plava, ali nije uspeo pomenutu ulogu da opravda na terenu. Posle velike borbe, meč je završen bez golova – 0:0.

U poslednjem meču 21. kola, a ujedno i derbiju začelja, izabranici Nikole Peca Rakojevića, fudbaleri OFK Titograda, pobedili su OFK Petrovac sa 1:0, a gol odluke, postigao je Marko Roganović sredinom drugog poluvremena.

Tabela: Budućnost 53, Sutjeska 32, Dečić 32, Rudar 28, Iskra 28, Podgorica 27, Zeta 27, Jezero 23, OFK Titograd 20, OFK Petrovac 15.