Dečić bolji od Sutjeske, Budućnost zaustavila Rudar

Crna Gora 10. mar 202118:08 > 19:20 0 komentara
FK Dečić

Mnogo uzbuđenja i dva derbija, donelo je 24. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Dečić je na svom terenu pobedio Sutjesku sa 2:1. dok su Budućnost i Rudar u Pljevljima, odigrali nerešeno 1:1.

Aktuelni šampion, ekipa Budućnosti koja je praktično već obezbedila drugu titulu u nizu, uspela je da zaustavi seriju Rudara od sedam pobeda. Podgoričani su u režiji mladog Vasilija Terzića poveli posle samo dva minuta igre, a stečeni kapital ljubomorno čuvali sve do 79. minuta, kada je Ljubomir Kovačević pogodio za konačnih 1:1.

Sutjeska je odlično otvorila meč protiv Dečića u Tuzima, pa je posle desetak minuta igre, u režiji Marka Ćetkovića povela sa 1:0. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a centralna figura u drugom bio je Danilo Pešukić, ofanzivni vezista Dečića.

Prvo je iznudio penal, koji je u izjednačenje pretvorio Anđelo Rudović, a samo par minuta kasnije, postigao je gol za 2:1. Sutjeska je imala više od 30 minuta da stigne do preokreta, kao što je to uradila u prošlom kolu, kada je protiv Zete, od 0:2 i 1:3, stigla do 4:3.

Usledila je velika borba za svaku loptu, za svaki pedalj terena. Nekoliko poluprilika je imala Sutjeska, ali je nekoliko poluprilika imao i Dečića. Mreže su na žalost navijača Sutjeske, a na radost navijača Dečića mirovale do kraja – 2:1.

Utakmica između Jezera iz Plava i OFK Titograda je odložena zbog loših vremenskih uslova, dok je meč između Iskre i OFK Petrovca završen bez golova – 0:0.

U poslednjem meču 24. kola, Podgorica je kao gost pobedila Zetu sa 3:1. Golove za Podgoričane postigli su Anđelko Jovanović, Matija Krivokapić i Jovan Vujović. Strelac za Zetu, bio je Zvonko Ceklić.

Tabela: Budućnost 60, Sutjeska 38, Dečić 38, Rudar 35, Iskra 33, Podgorica 33, Zeta 28, Jezero 23, OFK Titograd 21, OFK Petrovac 16.