Dečić bolji od Zete, pobede Iskre i Mornara

FK Dečić

Počeo je šampionat Crne Gore u fudbalu, a u prvim mečevima, pobedama su se radovali Dečić, Iskra i Mornar.

Dečić koji je prošle sezone bio daleko najveće iznenađenje, koji je stigao do evropske scene i finala Kupa, nastavio je sa dobrim partijama i u novoj sezoni.

Izabranici Edisa Mulalića, pobedili su na svom terenu Zetu sa 2:0.  Pitanje pobednika je rešeno u prvom poluvremenu, kada su mrežu Zete uspeli da zatresu Kristijan Vulaj i Matija Božanović. Do kraja meča mreže su mirovale, na radost navijača Dečića, a na žalost navijača Zete.

Iskra koja je prošle sezone kroz baraž mečeve protiv Igala, izborila opstanak, slavila je kao domaćin protiv Jezera iz Plava sa 2:0. Golove su postigli japanski internacionalac Šo Jamamoto, sredinom i Vojin Pavlović u završnici drugog poluvremena.

Petrovac je prošle sezone takođe izborio opstanak u elitnom društvu kroz baraž mečeve protiv Arsenala iz Titva, a novu sezonu je počeo porazom na svom terenu, od novajlije u eliti, ekipe Mornara iz Bara sa 1:0. Radost i tri boda Baranima, doneo je Petar Sekulović u 68. minutu.

Utakmica između Sutjeske i Podgorice, na programu je 25. jula sa početkom u 19 časova, dok je meč između Rudara i Budućnosti odložen.