Dečić usamljen na koti dva, važna pobeda Zete

FK Dečić

Kompletirano je 25. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Pobedama su se radovale ekipe Budućnosti, Zete, Jezera i Dečića, dok je duel sa između Sutjeske i Rudara završen bez pobednika 1:1.

Izabranici Mladena Milinkovića, fudbaleri Budućnosti koji su praktično već osvojili drugu titulu u nizu, protiv Iskre su oborili klupski rekord. Stigli su do 22 uzastopne utakmice bez poraza u šampionatu. Dosadašnji rekord je iznosio 21 meč bez poraza iz sezone 2007/2008, kada je Budućnost osvojila prvu titulu u Crnoj Gori.

Protiv Iskre, Budućnost je naišla ne veoma čvrst otpor kvalitetne ekipe iz Danilovgrada. Defanzivni bedem uspeo je da razbije reprezentativac Igor Ivanović u 22. minutu.

Ispostavilo se da je Ivanović postavio i konačan rezultat meča, jer su do kraja, mreže mirovale. Iskra je u završnici imala dve sjajne prilike, ali je odličnim intervencijama Andrija Dragojević, stavio tačku na meč.

U jednom od derbija kola, u duelu koji je bio od velikog značaja kada je reč o plasmanu na evropsku scenu, Sutjeska je ugostila Rudar iz Pljevalja. Ništa se značajno nije dešavalo na terenu, sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada je grešku defanzivne linije Rudara, kaznio Igor Pajović za 1:0.

U nastavku meča, nastavljena je borba na sredini terena. Rudar je krenuo nešto ofanzivnije sa željom da stigne do pozitivnog rezultata i uspeo je u tome na 30 minuta pre kraja. Izjenačenje Pljevljacima, doneo je momak iz Gane, Suraku Zakarija, koji je posle prave bombe Marka Merdovića koji je pogodio prečku, uspeo loptu da prosledi u mrežu.

Do kraja utakmice, Sutjeska je bila ekipa koja je diktirala ritam, koja je napala i težila da stigne do pobede, dok je Rudar vrebao priliku iz kontre. Nikšićani su imali dve odlične prilike, ali je oba puta, sjajno intervenisao golman Rudara, Lazar Baltić.

U derbiju začelja, Jezero iz Plava je povelo protiv OFK Petrovca u gostima, u režiji Mendija Mamadua, internacionalca iz Senegala. Ekipa Jezera je na poluvremenu vodila sa 1:0, a na prag osvajanja tri boda, stigli su početkom drugog poluvremena, kada je Marko Matanović povisio na 2:0. Bio je to ujedno i konačan rezultat meča.

Zeta je kao gost, posle velike borbe i odličnog meča pobedila OFK Titograd sa 2:0. Golove za Zetu, postigli su Vasko Kalezić sredinom prvog i Marko Burzanović u završnici drugog poluvremena. OFK Titograd je promašio penal. Tačnije rečeno, Zoran Aković je odbrani udarac Miloša Brnovića, a u završnici meča, ekipa iz Podgorice je ostala sa igračem manje, jer je isključen Marko Roganović.

Dečić koji je pre početka sezone, kao novajlija u elitnom društvu, kao primarni cilj najavio opstanak, nastavlja sa fenomenalnim partijama. Izabranici Edisa Mulalića koji su zajedno sa ekipama Budućnosti, Iskre i Zete, stigli do polufinala Kupa, pobedili su kao gosti Podgoricu, pa se sada nalaze na drugom mestu, sa dva boda više u odnosu na Sutjesku iz Nikšića.

Dečić je pobedio Podgoricu sa 3:0, a sve dileme oko pobednika rešio je u prvom poluvremenu, kada su mrežu Podgoričana, uspeli da zatresu Iljir Camaj i Marko Tući. Sve nade Podgoričana da mogu do pozitivnog rezultata ugasio je Matija Božinović početkom drugog poluvremena.

Tabela: Budućnost 63, Dečić 41, Sutjeska 39, Rudar 36, Iskra 33, Podgorica 33, Zeta 31, Jezero 23, OFK Titograd 21, OFK Petrovac 18.