Iskra bolja od Dečića, Podgorica pala u Petrovcu

FK Iskra

Utakmicama 20. kola nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu. U iščekivanju velikog derbija između Budućnosti i Sutjeske, pobedama su se radovale ekipe Rudara, Iskre, OFK Petrovca i Zete.

U jednom od derbija kola, u duelu ekipa koje su stigle do polufinala Kupa, a žele da se bore za mesto na evropskoj sceni, Iskra je na svom terenu pobedila Dečića sa 2:1, iako su gosti poveli sredinom prvog poluvremena. Gol je sa bele tačke postigao Anđelo Rudović.

Međutim, već do kraja prvog poluvremena, momci iz Danilovgrada su uspeli da stignu do preokreta i ispostaviće se konačnih 2:1. Strelci su bili Miloš Drinčić i Zoran Petrović. U nastavku se vodila velika borba, obe ekipe su imale nekoliko poluprilika, ali su na radost fudbalera Iskre, a na žalost fudbalera Dečića, mreže mirovale.

Rudar je na svom terenu bio ubedljiv protiv OFK Titograda – 4:2. Posle samo tri minuta igre mrežu tima iz Podgorice zatresao je Miloš Zečević. Desetak minuta kasnije izjednačio je Miloš Brnović, ali je do kraja prvog poluvremena, Rudar vodio sa 4:1 u režiji Predraga Kašćelana, Vuka Strikovića i Marka Merdovića. U nastavku, OFK Titograd je preko Miloša Brnovića ublažio poraz.

Zeta je kao gost pobedila Jezero iz Plava sa 1:0, a gol odluke je sredinom drugog poluvremena postigao Matija Lambulić.

Za iznenađenje se pobrinuo OFK Petrovac koji je na svom terenu posle velike borbe pobedio Podgoricu sa 2:1. Petrovac je poveo preko Luke Merdovića u 20. minutu, ali je Nikola Čelebić doneo izjednačenje do kraja prvog poluvremena. U nastavku meča, ulogu meč vinera, prigrabio je Zoran Mikiljelj koji je mirno pogodio sa bele tačke u 67. minutu, za konačnih 2:1.

Tabela: Budućnost (-1) 49, Dečić 31, Sutjeska 30 (-1), Iskra 27, Zeta 27, Podgorica 27, Rudar 25, Jezero 22, OFK Titograd 17, OFK Petrovac 15.