Jezero bolje od Sutjeske, Budućnost od 1:3 do 3:3

Kompletirano je 11. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Jezero iz Plava je pobedilo Sutjesku sa 1:0, a sve ostale utakmice su završene bez pobednika.

Aktuelni šampion iz Nikšića je slovio za favorita uoči duela sa ekipom Jezera, iako su momci iz Plava odlično odigrali dosadašnji deo sezone. Sa odličnim igrama su i nastavili, a protiv Sutjeske su slavili sa 1:0. Pobedu Jezeru, doneo je Dušan Vuković koji je početkom drugog poluvremena zatresao sopstvenu mrežu. Sutjeska je imala kolosalnu priliku da stigne do izjednačenja, ali Novica Eraković nije uspeo da pogodi sa bele tačke.

FK Sutjeska

Budućnost je od 0:2 i 1:3 stigli do 3:3 protiv Petrovca na svom terenu. Golove za Petrovac, koji ima za čim da žali, postigli su Dejan Boljević, Mamadu Mendi i Emilio Faust. Strelci za Budućnost, bili su Andrija Ražnatović i junak meča, Marko Bakić koji je pogodio sa 2:3, a u sedmom minutu nadoknade vremena, za konačnih 3:3.

FK Budućnost

Iskra i Dečić su posle velike borbe odigrali meč bez golova. Iskra je u završnici meča ostala sa igračem manje na terenu, jer je crveni karton dobio Danilo Marković. Nedugo zatim, Dečić je uspeo da zatresu mrežu u režiji Predraga Kašćelana, ali je na intervenciju pomoćnog sudije, gol poništen.

Jedinstvo iz Bijelog Polja i Arsenal iz Tivta su posle odličnog meča odigrali nerešeno – 2:2. Strelci za Jedinstvo, bili su Aleksa Mrđa i Žarko Korać, oba gola za Arsenal, postigao je Argentinac Hulijan Montenegro.

CFL

Dosta golova je viđeno i u Baru, a Mornar i Rudar su odigrali nerešeno – 2:2. Golove za Mornar postigli su Petar Grbić i Boško Guzina u četvrtom minutu nadoknade vremena, a strelci za Rudar, bili su Stefan Nikolić i Dušan Živković.

Tabela: Dečić 21, Sutjeska 20, Budućnost 18, Jezero 18, Petrovac 16, Arsenal 16, Rudar 13, Iskra 10, Mornar devet, Jedinstvo devet.