Kup CG: Budućnost, Sutjeska i Dečić prošli, ispao Mornar

Crna Gora 27. okt 202116:43 0 komentara
FSCG

Plasman u četvrtfinale Kupa Crne Gore u fudbalu, obezbedili su Budućnost koja brani trofej, Dečić koji je prošle sezone igrao u finalu, odnosno Sutjeska, Podgorica, Igalo, Mladost iz Podgorice, Iskra i Rudar.

Aktuelni osvajač Kupa, ekipa Budućnosti sigurnom pobedom nad Jezerom -3:1, u osmini finala, krenula je u odbranu trofeja. Mrežu Jezera prvi je zatresao Vladan Adžić u drugom minutu na asistenciju Nemanje Sekulića. Do odlaska na odmor gol je postigao Viktor Đukanović, u 26. minutu nakon dodavanja Vasilija Mijovića, a nakon njega, u listu strelaca upisao se i Miomir Đuričković u 75. minutu. Gol za Jezero postigao je Mendi u 89. minutu.

Sigurna je bila i Sutjeska, koja je na gostovanju Bokelju u Kotoru primila gol, ali na kraju slavila sa 2:1. Nikšićani su poveli u trećem minutu. Marko Vuković je centrirao, a Vladan Bubanja postigao gol na drugom uzastopnom meču. Bokelj je izjednačio preko Valentina Rudovića u 33. minutu, a konačan rezultat i pobedu ekipi Sutjeske, doneo je Božo Marković u 55. minutu. Markoviću je asistirao Vladimir Jovović.

FK Sutjeska

Rudar je sa 3:0 bio bolji od tivatskog Arsenala. Dva gola postigao je Suraka Zakarija, a u listu strelaca upisao se i Vučićević. Dečić je golovima Camaja i Vuljaja savladao Petrovac sa 2:0, dok je identičnim rezultatom Podgorica savladala Zetu. Golove za ekipu iz glavnog grada Crne Gore,  postigli su Sentoku i Đajić.

FK Dečić

Iskra je zahvaljujući pogotku Vilijana bila bolja od Koma, dok je u duelu drugoligaša OFK Titograd savladao Jedinstvo, nakon gola Šušića. Igalo je nakon penala eliminisalo ekipu Mornara – 4:3. Meč je završen bez golova.

Nakon žreba, slede mečevi četvrtfinala, a igraće se samo jedan meč u borbama za mesto u polufinalu.

Rezultati: Bokelj – Sutjeska 1:2, Dečić – OFK Petrovac 2:0, Jezero – Budućnost 1:3, Kom – Iskra 0:1, Rudar – Arsenal iz Tivta 3:0, OFK Titograd – Jedinstvo iz Bijelog Polja 1:0, Igalo – Mornar 4:3 (posle penala, 0:0).