Mornar odoleo Budućnosti, Petrovac bolji od Podgorice

Crna Gora 31. jul. 202122:23 > 22:25
FK Budućnost

Odigrana su četiri meča drugog kola šampionata Crne Gore u fudbalu, tri duela su završena bez pobednika, a Petrovac je kao gost pobedio Podgoricu.

Fudbaleri Budućnosti, koji su posle debakla u Evropi, ostali bez trenera Mladena Milinkovića, koga će od naredne runde zameniti Aleksandar Nedović, ugostili su Mornar iz Bara, a posle velike borbe, na semaforu je pisalo 1:1.

Podgoričani su poveli su završnici prvog poluvremena u režiji Miloša Raičkovića. Međutim, Barani su sredinom drugog dela stigli do izjednačenja. Strelac je bio Dejan Pepić. Budućnost je do kraja meča nastojala da stigne do pobede i tri boda, ali je odbrana Barana na visini zadatka. Podsećanja radi, Mornar je u prvom kolu, kao gost pobedio Petrovac sa 1:0.

Dečić koji je prošle sezone bio daleko najveće iznenađenje šampionata, koji je kao novajlija u elitnom društvu stigao do evropske scene i finala Kupa, nastavio je sa odličnim igrama i u novoj sezoni.

Izabranici Edisa Mulalić su u prvom kolu, na svom terenu pobedili Zetu sa 2:0, a zatim su kao gosti odigrali meč bez golova protiv Jezara iz Plava. Podsećanja radi, Jezero je u prvoj rundi izgubilo od Iskre sa 2:0.

Pomenuta Iskra iz Danilovgrada je nakon pobede nad Jezerom, odigrala nerešeno protiv Rudara u gostima – 0:0. Za ekipu iz Pljevalja je ovo bio prvi meč u sezoni, jer je duel sa ekipom Budućnosti odložen, zbog obaveza Podgoričana u Evropi.

OFK Petrovac je opstanak izborio posle baraž mečeva protiv Arsenala iz Tivta. Na početku nove sezone je poražen na svom terenu od Mornara iz Bara sa 1:0, a zatim je u gostima protiv Podgorice odigrao nerešeno – 1:1.

U poslednjem meču drugog kola, snage će 2. avgusta, odmeriti Zeta i Sutjeska. Zeta je u prvom kolu poražena od Dečića sa 2:0, dok su Nikšićani slavili protiv Podgorice sa 1:0.

OFK Petrovac je opstanak izborio posle baraž mečeva protiv Arsenala iz Tivta. Na početku nove sezone je poražen na svom terenu od Mornara iz Bara sa 1:0, a zatim je u gostima protiv Podgorice slavio sa 3:1. Petrovac je poveo u režiji Aleksandra Vujačića u 22. minute, a Podgorica izjednačila nakon autogola Luke Medigovića, sedam minuta kasnije.

Na dvadesetak minuta pre kraja, Zaim Divanović je uspeo da zatrese mrežu Podgoričana za 2:1, a tačku na „i“, kada je Petrovac u pitanju, stavio je Marko Miličković u samoj završnici meča.