Petrovac slavio protiv Sutjeske, Dečić dobio triler u Baru

FSCG

Kompletirano je 17. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu, a pobedama su se radovale ekipe Budućnosti, Zete, Dečića, OFK Petrovca, dok je utakmica između Podgorice i Iskre završena bez pobednika.

U velikom derbiju, snage su odmerili OFK Petrovac i Sutjeska iz Nikšića, a slavila je ekipa iz Petrovca sa 3:0. Sutjeska je krenula ofanzivno ka golu rivala, imala je nekoliko poluprilika, a Petrovčani strpljivo čekali na svoje, dočekali ih i materijalizovali. Prvo je Balša Boričić naterao Vladan Giljena na kapitulaciju u 18. minutu, a zatim je Boričić iznudio penal, koji je uspeo da realizuje Adnan Bašić u završnici prvog poluvremena. Sve je bilo gotovo u 53. minutu, kada je Balša Miličković iskoristio veliku grešku Nikšićana, a zatim pogodio za 3:0.

Budućnost je u prvom meču dana, posle velike borbe savladala Jezero iz Plava sa 2:1. Podgoričani su na poluvremenu, golovima Lazara Mijovića i Vukana Đukanovića vodili sa 2:0, a ekipa iz Plava, u režiji Nikole Đurkovića, uspela da smanji na 2:1, zapreti, ali ne i da stigne do pozitivnog rezultata.

Zeta je tek u 17. kolu uspela da stigne do prve pobede u šampionatu. Zeta je posle najbolje partije u sezoni savladala Rudar sa 2:0, a oba gola za Zetu, postigao je Ivan Vukčević, u 53. i 82. minutu.

FSCG

Dečić je posle burnog meča i preokreta pobedio Mornar u Baru sa 2:1. Ekipa iz Bara je dobila prvo poluvreme sa 1:0, a strelac je u 23. minutu bio Ognjen Rolović. U nastavku meča, Ilir Camaj je u 62. minutu doneo izjednačenje, a 60 sekundi kasnije, novi trener Mornara, Andrija Delibašić je zbog prigovora dobio crveni karton pa je morao da napusti teren. Pitanje pobednika je rešeno u 77. minutu, kada je Kristijan Vuljaj pogodio sa bele tačke.

Podgorica i Iskra su posle velike borbe, nakon utakmice u kojoj se rovovski rat vodio na sredini terena, uz nekoliko poluprilika na obe strane, meč završili bez golova i pobednika.

Tabela: Sutjeska 37, Dečić 29, Budućnost 29, OFK Petrovac 27, Iskra 26, Mornar 20, Rudar 19, Podgorica 16, Jezero 11, Zeta 10.