Podgorica bolja od Budućnosti, remi u derbiju začelja

FK Podgorica

Kompletirano je 30. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. U centru pažnje je bio veliki derbi začelja, a snage su odmerili OFK Titograd i OFK Petrovac. Posle velike borbe, utakmica je završena bez golova.

Slađi deo “kolača” je pripao momcima iz Podgorice, koji su sačuvali bod prednosti u odnosu na OFK Petrovac koji je ostao na poslednjem mestu, a vrlo je bitno naglasiti da OFK Titograd ima i utakmicu manje u odnosu na rivala sa kojim će do kraja sezone voditi grčevitu borbu za izbegavanje poslednjeg mesta koje vodi direktno u niži rang takmičenja.

Budućnost koja je u prošlom kolu i matematički obezbedila titulu, a misli usmerila ka osvajanju trofeja u Kupu, odnosno duple krune, odmerila je snage sa ekipom Podgorice na svom terenu.

Podgorica je povela u režiji Matije Krivokapića sa bele tačke u 38. minutu. Zatim je ljubomorno čuvala stečeni kapital sve do 63. minuta kada je Draško Božović pogodio za 1:1.

Do kraja meča, obe ekipe su želele da stignu do pobede, a trijumfu se radovala Podgorica. Ulogu meč vinera, prigrabio je Kohei Kato koji je kao i Krivokapić, pogodio sa bele tačke za konačnih 2:1.

Iskra je ugostila Sutjesku iz Nikšića, ekipa iz Danilovgrada je od 40. minuta imala igrača više, jer je zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Balša Dubljević, ali je nakon velike borbe koja se uglavnom vodila na sredini terena, meč završen bez golova.

Jezero iz Plava je slavilo protiv Dečić sa 1:0, a gol odluke je postigao Edis Redžepagić u završnici prvog poluvremena.

U derbiju za izlazak na evropsku scenu, Zeta je kao gost slavila protiv Rudara u Pljevljima, a sopstvenu mrežu je zatresao Nikola Vukotić početkom drugog poluvremena.

Tabela: Budućnost 72, Sutjeska 47, Dečić 46, Podgorica 43, Rudar 41, Zeta 39, Iskra 38, Jezero 33, OFK Titograd 23, OFK Petrovac 22.