Podgorica bolja od Rudara, remi Petrovca i Dečića

Crna Gora 13. mar 202218:52 0 komentara
FSCG/CFL

U senci velikog derbija, u kojem je Sutjeska posle triler završnice, golom, golmana Vladan Giljena u zaostavnom vremenu stigla do remija, kompletirano je 25. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu.

Podgorica je na svom terenu, posle velike borbe uspela da savlada Rudar iz Pljevalja sa 2:1, iako su gosti poveli već posle pet minuta igre, a strelac je sa bele tačke bio Nikša Vujanović.

U završnici prvog poluvremena, izjednačenje Podgoričanima, takođe sa bele tačke, doneo je Vladimir Boljević. Pitanje pobednika je rešeno u 69. minutu, kada je dragocena tri boda, momcima iz glavnog grada Crne Gore, doneo Dušan Vuković.

FSCG

Zeta i Jezero su posle velike borbe odigrali meč bez golova. Golova nije bilo ni na utakmici između OFK Petrovca i Dečića, dok je Mornar na svom terenu slavio protiv Iskre odigrao nerešeno – 1:1. Barani su poveli posle pet minuta igre, a strelac je bio Aleksandar Vujačić. Izjednačenje ekipi iz Danilovgrada, doneo je Balša Sekulić.

Tabela: Sutjeska 55, Budućnost (-1) 42, Iskra 39, Dečić (-1) 37, OFK Petrovac 36, Mornar 31, Rudar 29, Jezero 26, Podgorica 25, Zeta 14.