Remi Sutjeske i Mornara, Budućnost na minus šest

Crna Gora 5. dec 202116:08 > 18:09
FSCG

Fudbaleri Sutjeske odigrali su nerešeno sa ekipom Mornara u Nikšiću – 1:1, Budućnost je u derbiju 18. kola pobedila OFK Petrovac sa 2:1, pa sada ima šest bodova manje u odnosu na Nikšićane.

Izabranici Aleksandra Nedovića, igrači Budućnosti, posle velike borbe, po natopljenom terenu i kiši koja nije prestajala da pada, uspeli su posle preokreta da savladaju OFK Petrovac. Gosti su poveli sa 1:0, a strelac je u 33. minutu bio Marko Miličković. U samoj završnici prvog poluvremena, Luka Mirković je doneo izjednačenje.

Pitanje pobednika je rešeno u 53. minutu, kada je Viktor Đukanović, pogodio za ispostavilo se konačnih 2:1. Petrovčani se nisu predavali, nastojali su da stignu do izjednačenja, u samoj završnici su pogodili prečku, ali su sva tri boda pripala ekipi Budućnosti.

FK Budućnost

Sutjeska je posle remija sa ekipom Budućnosti, te poraza od OFK Petrovca, na svom terenu odigrala nerešeno sa ekipom Mornara – 1:1. Barani su posle samo pet minuta igre vodili sa 1:0, a strelac je bio Boško Guzina. Sutjeska je do kraja prvog poluvremena, preko Novice Erakovića uspela da stigne do izjednačenja. U nastavku meča, vodila se velika borba, Nikšićani su nastojali da stignu do pobede, isti cilj su imali i Barani, ali su na kraju, mreže ostale netaknute – 1:1.

FK Sutjeska

Velika borba viđena je i na utakmici između Rudara i Jezera, a meč je završen bez pobednika – 2:2. Rudar je vodio sa 1:0 i 2:1, ali je ekipa iz Plava, na kraju, uspela da stigne do dragocenog boda. Golove za Rudar, postigli su Dušan Živković i Vuk Striković, strelci za Jezero, bili su Mendi Mamadu i Aldin Adžović.

FK Rudar

Dečić i Podgorica su odigrali nerešeno 2:2, iako je Podgorica vodila sa 2:0. Golove za ekipu iz glavnog grada Crne Gore, postigli su Bajović i Adrović, dok su izjednačenje Dečiću, doneli Camaj i Tući u trećem minutu zaostavnog vremena.

Utakmica između Iskre i Zete je odložena zbog nevremena i natopljenog terena u Danilovgradu.

Tabela: Sutjeska 38, Budućnost 32, Dečić 30, OFK Petrovac 28, Iskra 26, Mornar 21, Rudar 20, Podgorica 16, Jezero 12, Zeta 10.