Spektakularni golovi, Brendbi u polufinalu kupa

Danska 13. apr. 201722:39 > 22:40
SK

Fudbaleri Brendbija plasirali su se u polufinale Kupa Danske, posle pobede nad Randersom 4:2, izborene u produžetku.

Izvanrednu utakmicu obeležikla su dva spektakularna gola, Bruna za domaće i Muktara za goste.

Žuto-plavi u polufinalu, koje se igra početkom maja, igraju se Mitjilendom, dok drugi par čine drugoligaš Vendsisel i branilac trofeja FC Kopenhagen.

Brendbi je odlično počeo utakmicu, za prvih osam minuta uputio pet šuteva na gol i poveo u petom minutu, kada je sjajni pâs Muktara Kamil Vilček pretvorio u svoj 20. gol sezone.

Domaći su se brzo oporavili, a već u 15. minutu stigli su i do izjednačenja. Štoper Arajuri i golman Kvarasi su se sudarili, loptaje proklizala između njih, a Andreas Brun je brzo razmišljao i petom lobovao jednog igrača na gol-liniji. Gol je neobično podsetio na Zlatanov iz duela sa italijom na EURO 2004.

Do poluvremena domaćin je preokrenuo. Igrao se 38. minut kada je Nemac Marvin Purije, koji je kao junior igrao za Liverpul, Dortmund i Šalke,primio loptu ispred šesnaesterca i uputio udarac uz samu stativu, a norveški golman Adam Kvarasi napravio novi fatalni kiks.

U nastavku ponovo je Brendbi krenuo u žestok pritisak, a šansi je bilo pred oba gola. Najbliže su, glavom, došli Puki za goste (prečka) i Brun za domaće (stativa). Kasper Fisker, asistent za oba gola domaćih, propustio je da kazni još jednu grešku Kvarasija, koji se uputio u dribling na 30 metara od gola. Fiskerov udarac skoro sa centra prošao je pored stative.

U 89. minutu sreća je bila na strani gostiju, kada se Haniju Muktaru, koji je na pozajmici iz Benfike, lopta idealno odbila za izjednačujući gol, koji je odveo meč u produžetke.

Ako je tada Muktar imao sreće, u trećem minutu produžetka je sve bilo znanje. Primio je loptu na 45 metara, gurnuo je pet metara ispred sebe i bukvalno je zakucao pod prečku. Golman Due čak nije bio dalje od peterca, ali nije imao nikakvu šansu.

Randers je bio na podu, a dotukao ga je Žolt Kalmar. Temu Puki je bio strpljiv na levoj strani i čekao da dođe idealni saigrač, a to je bio mađarski reprezentativac, koji je dobru formu krunisao golom.

Do kraja promena nije bilo. Brendbi nastavlja bitku u Ligi za prvaka, a sledeći rival im je FC Kopenhagen. Žuti bi pobedom u ponedeljak spustili prednost rivala na sedam bodova, sedam kola pred kraj. Randers u grupi za opstanak igra sa Odenseom.