Asistencija Pavlovića, FCK na korak do titule

Danska 23. apr. 201720:43 > 20:45
Lars Ronbog / FrontZoneSport via Getty Images

Fudbaleri FC Kopenhagena načinili su novi korak ka dvanaestoj tituli prvaka Danske, pošto su u 30. kolu Superlige pobedili Mitjilend rezultatom 3:1.

Domaćin je poveo u sedmom minutu posle centaršuta Tomasa Augustinsona i udarca Andreasa Kornelijusa.

Golman Robin Olsen bio je junak domaćina, jer je i pre prvog gola odbranio zicer Hasanu, a kasnije još 4 pokušaja rivala iz odličnih pozicija. U 43. minutu ni on nije mogao ništa, jer je kapiten Sanka Jergensen vratio prekratku loptu, Nigerijac Pol Onuaču je utrčao ispred golmana, obišao ga, a onda umesto u otvoren gol poslao loptu čak u aut.

Kopenhaški tim, za koji su od starta igrali Uroš Matić, Andrija Pavlović i Benjamin Verbič, spustio je ritam meča, ali u finišu je igra odjednom eksplodirala.

Andrija Pavlović sjajno se snašao u duelu sa Halstijem i asistirao Kornelijusu za dvanaesti gol u sezoni, kojim je meč prelomljen.

Samo tri minuta kasnije Peter Ankersen se zaleteo i sa 25 metara zakucao loptu pod prečku za 3:0.

Tri minuta pred kraj Gustav Vikhajm smanjio je na 3:1, pa se i treći put u nizu duel ovih ekipa završio istim rezultatom u korist FCK.

Kopenhaški tim ima 13 bodova više od Brendbija, koji je u gostima pobedio Noršelend 1:0.

Mitjilend je na četvrtom mestu, a borba za poziciju tri biće vrlo neizvesna, jer su svi timovi od treće do šeste pozicije smešteni u četiri boda.