Danska: Ludnica u Brendbiju, domaćini 100%

Danska 30. jul 201719:44 > 19:50
Getty Image/Boris Streubel

Het-trik mladog reprezentativca Danske Lasea Vijena doneo je Brendbiju pobedu od 5:3 u spektakularnom gradskom derbiju sa Lingbijem, koji su obeležili preokreti i neverovatne greške sudije Jakoba Keleta.

Derbi predgrađa otvoren je na neverovatan način – u drugom minutu Kim Odžo je ukrao loptu štoperima domaćina, a Bror blume smestio je u mrežu za 0:1.

Već u sledećem napadu Temu Puki je primio loptu u protivničkom petercu, ali je neobjašnjivo čekao i dao priliku mladom golmanu Larsenu da se istakne. Novi duel njih dvojice sledi već u petom minutu, posle penala nad Kristijanom Nergorom. Larsen je ponovo bio uspešniji, ali je na odbijenu loptu prvi stigao Jan Kliment i domaćin je izejdnačio. Snimak je pokazao da je Čeh bio više od metra u šesnaestercu prilikom izvođenja penala, ali to Kelet nije primetio.

Od tog trenutka Brendbi je totalno dominirao, do poluvremena imali su 14 udaraca na gol, ali je Larsen bio izuzetno siguran. Dva minuta pred odmor novi šok za domaće – štoper Benedikt Reker je imalo loptu pred svojim šesnaestercem i oklevao, Odžo mu je krade i posle dva fantastična driblinga vraća prednost na stranu Lingbija – 1:2. Od starta drugog poluvremena Aleks Corniger u igru uvodi Lasea Vijena, što se ispostavilo prelomnim u meču. Već posle tri minuta Rigor dobija opravdano drugi žuti, pa je Lingbi ostatak meča igrao sa desetoricom.

U 55. minutu Vijen postiže prvi od svoja tri gola, ali je pogotku prethodio faul u napadu Temua Pukija, koji je promakao Keletu. U 68. minutu Brendbi prvi put vodi, posle odlične akcije, koju je krunisao Vijen. Međutim, u 74. minutu novi sporni detalj, ovog puta pred golom domaćih. Arajuri je prvi stigao do lopte i uspeo da je izbaci u korner, ali je Kelet sa velike distance procenio da je naičinio prekršaj i penal su dobili i igrači Lingbija.

Kasper Hejer pogađa sa bele tačke za 3:3. Vijena, koji je prethodnih pet godina proveo u Fulamu, niko nije mogao da zaustavi. Njegova asistencija za Besara Haljimija u 79. minutu slomila je otpor gostiju sa severa grada, a na pas Kaspera Fiskera sâm Vijen je zaokružio het-trik šest minuta pre kraja. Vijen je sa 4 gola u prva tri kola prvi strelac lige, a njegov tim je drugi na tabeli, iza Noršelena, koji ih je pobedio u prošloj rundi.

Oba tima u četvrtak očekuju evropske obaveze, Brendbi na Poljudu igra sa Hajdukom posle 0:0 kod kuće, dok lingbi juri minus od 1:2 iz Krasnodara. U sledećem kolu danske Superlige očekuje nas prvi New Firm derbi sezone.

Zanimljiv meč odigrali su Nordsjeland i Olborg, a domaćin je slavio sa 3:2 golovima Jensena, Asantea i Markondesa. Strelci za Olborg bili su Flores i Tranberg (autogol).

Nordsjeland je i dalje jedini tim sa svim pobedama i prvi je logično na tabeli, dok je Olborg na jednom bodu posle tri meča.

Uspešan dan domaćina zaokružio je Mitjiland pobedom protiv Randersa – 2:1. Onuaču je postigao prvi gol u 19. minutu, izjednačio je Puri u 21. minutu, a Boring je u 53. minutu doneo domaćoj ekipi tri boda.