Haos u Kopenhagenu: Derbi jedva završen zbog nereda

Danska 6. avg 201719:51 > 20:17
Boris Streubel/Getty Images

Fudbaleri Brendbija vodili su minimalnim rezultatom u derbiju danske prestonice, ali su meč i čitavo kolo Superlige obeležili retko viđeni neredi koje su izazvali navijači aktuelnog šampiona Kopenhagena na samom kraju meča. U ostalim susretima odigranim u nedelju slavili su Nordšjeland i Helsingor.

Čitavim tokom meča između Brendbija i Kopenhagena dominirao je domaći Brendbi, imali su čak 17 šuteva na gol, nasuprot samo jednog kojeg je imao protivnik.

Do jedinog pogotka domaći su stigli golom rezerviste Šveđanina Simona Tiblinga u 90. minutu nakon gužve pred golom gostiju. Tibling je samo dva minuta pre toga ušao u igru sa klupe.

Potom je, u 93. minutu, usledio prekid koji je trajao skoro 20 minuta tokom kojeg su se pristalice Kopenhagena oštro sukobile sa policijom. U velikoj tuči navijači su koristili motke i baklje, a povređen je i jedan redar.

Meč je završen tek u 113. minutu.

Čitav meč u ekipi Kopenhagena proveo je na terenu srpski internacionalac Andrija Pavlović, dok je Uroš Matić u igru ušao u 82. minutu susreta.

U drugim mečevima danske Superlige odigranim u nedelju Nordšjeland je nastavio sa blistavim partijama pošto su sa 4:1 u gostima nadigrali Lingbi.

Domaćin je bio taj koji je poveo na meču, strelac je bio Islanđanin Halgrimur Jonason, ali je potom usledila prava katastrofa kluba iz severnog Kopenhagena.

U 16. minutu je napadač iz Gane Ernest Asante izjednačio na 1:1, a to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme počelo je crvenim kartonom koji je dobio defanzivac Oliver Lund Jensen jer je kao poslednji igrač odbrane sa leđa srušio igrača gostiju, a nakon toga je usledila katastrofa Lingbija.

Emilijano Markondes je doneo vođstvo svom timu u 59. minutu, a 3:1 je bilo devet minuta kasnije golom Matijasa Jensena.

U 87. minutu Mihael Lumb je dobio drugi žuti karton u deset minuta, pa je domaćin ostao sa devetoricom igrača na terenu, a konačnih 1:4 postavio je Asante, koji je svoj drugi gol dao iz penala.

Nordšjeland nastavlja bajkvit početak sezone – iz četiri utakmice imaju maksimalni učinak i nalaze se na čelu tabele.

Odense je dočekao Olborg posle dve pobede u prethodna dva kola, ali su timovi remizirali bez golova.

Helsingor je na domaćem terenu bio bolji sa 2:1 od Mitjilenda, a do prednosti su došli u 30. minutu golom Andrea Rila, koji je spretno prihvatio dugu loptu Nemca Andersa Holsta i pretvorio je u pogodak.

Izjednačenje 1:1 videli smo u 63. minutu kada je Kron bio najsnalažljiviji posle gužve u šesnaestercu domaćih.

Pobedu i konačnih 2:1 Helsingoru doneo je Ril svojim drugim golom posle jedne kontre.

I Helsingor i Mitjilend ostaju na sredini tabele sa po šest bodova nakon četiri utakmice u novoj sezoni.

Pogledajte REZULTATE i TABELU danske Superlige.