Skirtladze zavio u crno Helsinger

Danska 11. avg 201721:58 > 22:09
Getty Images/Joern Pollex

U prvom meču petog kola Superlige Danske Silkeborg je na svom terenu ubedljivo pobedio jedno od najprijatnijih iznenađenja helsinger 4:1.

Helsinger, tim kome su mnogi predviđali ekspresan povratak u drugu ligu, zabeležio je dve pobede u prva četiri kola, nije imao nikakve šanse da izbegne poraz protiv Silkeborga. Već u drugom minutu gruzijski internacionalac Davit Skirtladze odlično se snašao posle očajne reakcije gostujuće odbrane i doveo ekipu u vođstvo. U 16. minutu Gruzijac je postigao i drugi gol i tada već najavio da tri boda ostaju u Silkeborgu.

Na isteku prvog poluvremena Robert Skov je postigao gol, a asistent mu je bio Skirtladze, čim je upotpunoio sjajnu partiju. Četvrti gol postigao Stefan Peterson u 67. minutu, samo tri minuta pošto je ušao u igru, a počasni pogodak delo je Nikolasa Mortensena u 84. minutu.

Ovom pobedom Silkeborg se izjednačio sa Helsingerom na deobi sedmog mesta na tabeli jer obe ekipe uz Mitilend imaju po šest bodova.