Senderijske i Orhus u borbi za LE, "nula" Kopenhagena

Joern Pollex, Bongarts

Fudbaleri Orhusa i Senderijskea plasirali su se u polufinale doigravanja za plasman u Ligu Evrope u okviru danske Superlige.

Orhus je pobedio Odense u gostima sa 3:2 i prošao je dalje ukupnim rezulatom 6:4. Orhus je poveo 2:0 golovima Stagea i Blumea, domaćin je izjednačio preko Helenijusa u 57. i Jakobsena u 89. minutu, a pobedu Orhusu doneo je Ankersen u 97, minutu. Srpski golman Aleksandar Jovanović branio je za Orhus.

U drugom meču Hobro je pobedio Senderijske 3:2, ali su gosti prošli dalje zbog većeg broja golova u gostima, prvi meč dobili su sa 1:0. Sada je Senderijske vodio 2:0 pogocima Jakobsena i Hvisloma, ali su na kraju strahovali za prolaz dalje jer je domaćin preokrenuo golovima Groninga, Kirkevolda i ponovo Groninga u 83. minutu. Ipak, u završnici je Senderijske izdržao i plasirao se dalje.

Pobednik dvomeča Sendrijske – Orhus za plasman u kvalifikacije u Ligu Evrope igraće sa trećeplasiranim iz tzv. „šampionske grupe“, a to je, posle remija sa Olborgom, Kopenhagen sa 58 bodova, jednim više od Nordsjaelanda na dva kola do kraja.

U borbi za opstanak u ligi Randers je pobedio Helsingor 2:1 i ukupnim rezultatom 3:2 prošao je dalje, dok je Lingbi remizirao sa Silkeborgom 2:2 i sa 4:3 je prošao dalje.

Pobednik dvomeča Randers – Lingbi igraće za opstanak u ligi sa trećeplasiranim timom druge lige, dok će poraženi igrati sa drugim u drugoj ligi.

Igraće se i dvomeč Helsingor – Lingbi u kojem poraženi direktno ide u drugu ligu, a pobednik ostaje u ligi.